Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.09.2014

„Kończę pracę w MSW” – Bartłomiej Sienkiewicz w RMF FM

minister w studio

- Kończę swoją pracę w MSW. To jest decyzja Pani Premier. Tak jak mówiłem, o początku i o końcu pracy decyduje zawsze pracodawca – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz podczas dzisiejszej rozmowy z red. Konradem Piaseckim w „Kontrwywiadzie RMF FM”.

Bartłomiej Sienkiewicz podkreślił, że praca w MSW była jedną z najwspanialszych rzeczy, jaką miał okazję robić w życiu. – Nie żałuję, ani jednej sekundy spędzonej w Ministerstwie – stwierdził minister. Powiedział również, że 19 miesięcy, które spędził jako szef MSW, pozwalają mu wyjść z Ministerstwa z podniesioną głową.

Podczas rozmowy poruszono także kwestie związane z tzw. aferą taśmową. Minister przypomniał, że to prokuratura jest jedynym organem państwa upoważnionym do powiedzenia czegokolwiek w sprawie śledztwa. – Jestem absolutnie spokojny o finał tej sprawy. Polska jest państwem prawa i ci ludzie, którzy przekroczyli prawo, poniosą konsekwencje – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW stwierdził także, że został nagrany ponieważ podczas swojej pracy w Ministerstwie, naruszył wiele interesów różnych grup. – Zdaję sobie sprawę, że moja lista wrogów znacznie urosła. I jestem z tego dumny – zakończył Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW podczas rozmowy stwierdził, że nie odchodzi z polityki.

- Mam nadzieję, że w roku wyborczym nie powstanie żadna komisja śledcza. Możemy już w tej chwili powiedzieć na czym będzie ona polegała - będzie zabawką i rodzajem instrumentu do rozniecania emocji społecznych. Całe doświadczenie Polski mówi jedno: jak najdalej od komisji śledczych na rok przed wyborami – w ten sposób Bartłomiej Sienkiewicz skomentował pomysł powołania komisji śledczej ws. afery taśmowej. 

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

Mapa serwisu