Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.09.2014

Teresa Piotrowska kandydatką na ministra spraw wewnętrznych


fot. Michal WARGIN/EastNews

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła skład Rady Ministrów. Ze stanowiska szefa MSW zostaje odwołany Bartłomiej Sienkiewicz. Ewa Kopacz zapowiedziała, że kandydatką na stanowisko szefa resortu spraw wewnętrznych jest Teresa Piotrowska.

Teresa Piotrowska urodziła się 5 lutego 1955 roku w Tczewie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Ukończyła teologię i historię na Akademii Teologii Katolickiej.

Od 1994 roku zasiadała w radzie miejskiej w Bydgoszczy, a następnie w zarządzie tego miasta. Cztery lata później ówczesny premier powołał Teresę Piotrowską na wojewodę województwa bydgoskiego. Pełniła tę funkcję od marca do grudnia.

Pełniła także funkcję wiceprezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Od 2001 do 2007 sprawowała mandat posła IV i V kadencji, wybranego z listy PO w okręgu bydgoskim. W 2007 roku z powodzeniem starała się o reelekcję. W Sejmie zasiada w komisji ds. kontroli państwowej. Po raz czwarty posłanką została w wyborach parlamentarnych w 2011 roku.

Ma męża i dorosłego syna.

 

Mapa serwisu