Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.11.2014

Pluszowy przyjaciel na trudne chwile

Na zdjęciu: Miś Przyjaciel. Maskotka misia ubranego w białą koszulkę, na której znajdują się numery alarmowe policji oraz numer Dziecięcego telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od dzisiaj wielkopolscy policjanci podczas interwencji będą wręczać pluszowe misie dzieciom - świadkom przemocy domowej lub wypadków drogowych. Do rozdania jest 3 tys. przytulanek.

MSW, Rzecznik Praw Dziecka oraz wielkopolscy policjanci rozpoczynają akcję skierowaną do najmłodszych – dzieci, które zostały poszkodowane albo są świadkiem przemocy w rodzinie bądź tragedii w ruchu drogowym. Akcja jest prowadzona pilotażowo, począwszy od dzisiaj (25 listopada), na terenie województwa wielkopolskiego.

Policjanci, podczas interwencji domowych bądź wypadków drogowych z udziałem dzieci, będą przekazywać najmłodszym pluszowe misie. Każdy miś ubrany jest w koszulkę, na której znajduje się numer zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) oraz numery alarmowe policji (997 oraz 112). Misie zostały zakupione ze środków przekazanych przez MSW, w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” oraz przez Rzecznika Praw Dziecka.

Program został przygotowany w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Chcielibyśmy, aby akcja prowadzona była na terenie całego kraju.

Miś ma łagodzić skutki przykrych doświadczeń, zmniejszyć stres, niepokój i cierpienie. 

Mapa serwisu