Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.11.2014

O świadczeniach dla strażaków ochotników

Na zdjęciu: strażacy udzielający pomocy rannemu
fot. mon.gov.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych spotkała się z przedstawicielami poselskiego zespołu strażaków. Rozmowy dotyczyły możliwości przyznania zasiłków chorobowych lub świadczeń rehabilitacyjnych za okres niezdolności do pracy dla strażaków ochotników.

Proponowane rozwiązania zakładają, że w razie wypadku podczas akcji lub ćwiczeń strażacy ochotnicy otrzymają świadczenia związane z niezdolnością do pracy. Ochotnicy chcą, podobnie jak zawodowi strażacy, otrzymywać zasiłki chorobowe lub świadczenia rehabilitacyjne za okres niezdolności do pracy.

Projekt zmian w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, którym zajmie się poselski zespół strażaków, przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzą przedstawiciele 22 różnych jednostek OSP.

Wcześniej (12 listopada) Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych spotkała się przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Zapowiedziała wtedy, że jeszcze w listopadzie spotka się z poselskim zespołem strażaków, aby omówić propozycje przygotowane przez komitet. Będziemy szukać dobrego rozwiązania tej sprawy – powiedziała szefowa MSW.

  • Na zdjęciu: minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska z przedstawicielami poselskiego zespołu strażaków
  • Na zdjęciu: minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska z przedstawicielami poselskiego zespołu strażaków
  • Na zdjęciu: przedstawiciele poselskiego zespołu strażaków

Mapa serwisu