Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.12.2014

Podwyżki dla ratowników TOPR i GOPR

na zdjęciu ratownik TOPR
fot. MARCIN JOZEFOWICZ/REPORTER

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało, że od 1 stycznia 2015 roku ratownicy GOPR i TOPR otrzymają większe wynagrodzenie. Największy wzrost pensji odczują ci, którzy do tej pory zarabiali najmniej. Łącznie MSW na podwyżki dla ratowników przekaże ponad 330 tys. złotych.

- Bardzo zależało mi na tym, aby znaleźć dodatkowe pieniądze na podwyżki dla ratowników. Szczególnie istotne jest to, że najwięcej pieniędzy przekażemy dla tych ratowników, którzy do tej pory zarabiali najmniej – powiedziała minister Teresa Piotrowska.

Na podwyżki dla ratowników GOPR i TOPR zostanie przeznaczona łączna kwota 338 460 zł. Wyższe pensje otrzymają wszyscy etatowi ratownicy obu podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego.

Aktualnie w TOPR zatrudnieni są ratownicy górscy na 35 etatach, a w GOPR na 98,5 etatach. W GOPR pracują osoby, które zarabiają minimalną pensję 1 680 zł brutto miesięcznie. Od następnego roku to właśnie ich pensje wzrosną o najwyższą kwotę. Podwyżki dla innych osób będą przyznawane proporcjonalnie do wysokości dochodów. 

 

Mapa serwisu