Mocno powieje nad Polską! - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.12.2014

Mocno powieje nad Polską!

Na zdjęciu: Wzburzone Morze Bałtyckie
fot. Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który nad Polskę ma dotrzeć w piątek. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzega oraz apeluje o zachowanie ostrożności.

Kierowcy powinni być przygotowani na lokalne utrudnienia na drogach, które mogą być spowodowane przez powalone drzewa. Samochody warto zostawić na miejscach parkingowych z dala od drzew.

Należy także liczyć się z przerwami w dostawie energii elektrycznej. Linie przesyłowe mogą zostać uszkodzone przez łamiące się na skutek wiatru konary drzew.

Podczas porywistych wiatrów należy zabrać z balkonów przedmioty, które spadając mogą komuś wyrządzić krzywdę. 

Według prognozy IMGW w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, śląskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim (subregion elbląski) oraz podkarpackim, spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego i południowego. Według prognoz najmocniejszych podmuchów można spodziewać się w piątek. Na Wybrzeżu jego porywy mogą osiągać 90 km/h. W głębi kraju 80 km/h, a w szczytowych partiach nawet Sudetów 120 km/h. Na Wybrzeżu wiatr zacznie słabnąć w nocy z soboty na niedzielę, w górach w sobotę rano.

(na podstawie www.rcb.gov.pl

Mapa serwisu