Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.12.2014

Odznaczenie podkom. Michała Godynia, który uratował 2-letniego Adasia

Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska i podkom. Michał Godyń
Podkomisarz Michał Godyń - policjant, który odnalazł 2-letniego Adasia z małopolskich Racławic, został uhonorowany odznaką „Zasłużony Policjant”.  

Minister Teresa Piotrowska odznaczyła zastępcę komendanta komisariatu Policji w Krzeszowicach, podkom. Michała Godynia. Funkcjonariusz, który odnalazł 2-letniego Adasia, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy, otrzymał odznakę „Zasłużony Policjant”.

Historią, która wydarzyła się ostatni weekend listopada w małopolskich Racławicach, żyła cała Polska. 2-letni chłopiec wyszedł  z domu i przez kilka godzin przebywał na zewnątrz na kilkustopniowym mrozie. O zaginięciu dziecka zaalarmowała babcia, pod której opieką był wnuczek. Chłopca poszukiwali policjanci i strażacy. Dziecko odnalazł policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej, podkom. Michał Godyń. 

- Wszyscy pomagali. Mieszkańcy, policjanci strażacy – mówi skromie. – Adaś był wyziębiony, ale podjęliśmy decyzję, że będziemy do końca walczyć o jego życie – dodaje.

Funkcjonariusz, ogrzewając wyziębionego malca własnym ciałem, pobiegł do najbliższego domu, gdzie przystąpił do udzielenia pomocy przedmedycznej.  Profesjonalne działania policjanta oraz wysiłki służb medycznych uratowały życie dziecku.

- Udało się. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Każdy policjant, ratownik wykonał to, co do niego należało. Profesjonalnie. Cieszę się, że Adaś żyje – podkreśla podkom. Michał Godyń.

Odznaka „Zasłużony Policjant” jest odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych z własnej inicjatywy albo na wniosek Komendanta Głównego Policji. Została ustanowiona w roku 2000 jako odznaczenie nadawane w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych.

Na zdjęciu: Podkomisarz Michał Godyń. Po kliknięciu w zdjęcie nastąpi przekierowanie na serwis YouTube,do wywiadu z policjantem

  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska i podkom. Michał Godyń
  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska i podkom. Michał Godyń
  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska i podkom. Michał Godyń
  • Na zdjęciu: Minister Teresa Piotrowska oraz podkom. M. Godyń

Mapa serwisu