Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.01.2015

Konkurs "Błyskotliwi". Rozpoczęło się głosowanie internautów.

Jury konkursu „Błystkotliwi” wyłoniło już najlepsze filmy, promujące noszenie elementów odblaskowych. 11 spotów, które zajęły miejsca od IV do IX, bierze właśnie udział w głosowaniu na profilu MSW w serwisie Facebook. Film, który zdobędzie najwięcej głosów, wygra specjalną nagrodę internautów. Zwycięzców całego konkursu „Błystkotliwi”, czyli spoty, które zajęły miejsca nr I-III podczas posiedzenia jury, poznamy tuż po zakończeniu głosowania na naszym Facebooku (13 stycznia). Pomóżcie nam wyłonić zdobywcę nagrody internautów!

W głosowaniu, które wyłoni zwycięzcę nagrody internutów na naszym Facebooku biorą udział następujące filmy:

 • „Błyszcz mądrością” – Zespół Szkół im. Ks. M. Lachora w Górnie;
 • „Bądź błyskotliwy” – Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie;
 • „Błyskotliwi - pamiętajmy o odblaskach” – Zespół Szkół Samorządowych Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej w Ruciane Nida;
 • „Zombie vs. Odblaski” – Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach;
 • „Odblaskowy Kapturek” – Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem;
 • „Drugie światło” – I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach;
 • „Błyskotliwy” – Gimnazjum nr 143 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. J. Paderewskiego w Warszawie,
 • „Daj się zauważyć” – Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie;
 • „Błyskotliwy cały dzień” – Zespół Szkół nr 5 Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Żorach;
 • „Zabłyśnij i Ty” – Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie;
 • „Światło=życie” – Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Luborzycy.

Głosowanie poprzez aplikację na Facebooku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotyczy tylko wyłonienia zwycięzcy nagrody internautów. Filmy, które zajęły miejsca nr I-III i zdobyły główne nagrody w konkursie (6 tys. zł, 5 tys. zł, 4 tys. zł) zostały wyłonione wcześniej przez jury konkursu. 

Konkurs „Błyskotliwi”

W listopadzie 2014 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący noszenia elementów odblaskowych. Celem akcji „Błyskotliwi” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku.

W konkursie mogły wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, którego motywem przewodnim ma być propagowanie noszenia odblasków, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoniła nasza Komisja Konkursowa składająca się z ekspertów z MSW, policjantów oraz przedstawiciela Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięzców czyli prace, które zajęły miejsca nr I-III poznamy już we wtorek 13 stycznia. Ponadto przyznana zostanie nagroda internautów. 

plakat konkursu błyskotliwi
Plakat - opis alternatywny

Mapa serwisu