Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.01.2015

Minister Teresa Piotrowska w Centrum Antyterrorystycznym ABW

Na zdjęciu: Minister Teresa Piotrowska, Premier Ewa Kopacz, koordynator ds. służb specjalnych Jacek Cichocki oraz szefowie służb specjalnych
- Terroryzm jest problemem całego świata, jesteśmy przygotowani na walkę z nim - powiedziała premier Ewa Kopacz po spotkaniu w Centrum Antyterrorystycznym Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W odprawie w CAT wzięła udział minister Teresa Piotrowska.

Podczas spotkania przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu przekazali premier Ewie Kopacz raporty odnośnie zagrożenia terrorystycznego Francji i Europy. W odprawie w Centrum Antyterrorystycznym wzięli udział minister Teresa Piotrowska, Koordynator ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki oraz szefowie służb.

- Wydarzenia, które mają miejsce we Francji w żaden sposób nie zagrażają Polakom. Możemy czuć się bezpiecznie. Nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego - powiedziała po spotkaniu w Centrum Antyterrorystycznym premier Ewa Kopacz. Dodała, że niezależnie od sytuacji, służby mundurowe pracują w stanie podwyższonej gotowości.

W rozmowie z przedstawicielami mediów premier Ewa Kopacz poinformowała również, że w piątek minister Teresa Piotrowska spotkała się z szefami służb. Premier RP zapewniła, że procedury, instytucje i funkcjonariusze działają prawidłowo i nie ma powodów do obaw.

Szefowa Rządu wspomniała również o spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej, przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Komisji Europejskiej, a także unijnego Koordynatora ds. zwalczania terroryzmu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę w Paryżu. Celem rozmów będzie przede wszystkim analiza wydarzeń, jakie miały miejsce we Francji, pod kątem wypracowania wspólnych wniosków, tak, aby w miarę możliwości zapobiec tego typu aktom terroru. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziała szefowa MSW, Teresa Piotrowska. 

Mapa serwisu