Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 22.01.2015

Wiceminister Grzegorz Karpiński spotkał się z małopolskimi policjantami

Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji
Grzegorz  Karpiński, sekretarz stanu w MSW, spotkał się z kierownictwem małopolskiej Policji, a także odwiedził komendy i komisariaty policji, w których prowadzone są inwestycje finansowane z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Wiceminister Grzegorz Karpiński zapoznał się z przedsięwzięciami  inwestycyjnymi  prowadzonymi w policyjnych obiektach w Małopolsce, w tym finansowanych ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W trakcie spotkania z wiceszefem MSW Grzegorzem Karpińskim nadinsp. Mariusz Dąbek, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie podsumował ubiegłoroczne działania małopolskiej policji.

Komisariat Policji w Trzebini

Aktualnie ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji w Małopolsce trwa budowa komisariatu Policji w Trzebini (powiat chrzanowski). Będzie to nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek administracyjno - biurowy wraz z garażami. Nowy komisariat poprawi komfort pracy policjantów oraz obsługę mieszkańców.

Komenda Powiatowa w Miechowie

Ze środków pochodzących z programu jest finansowana także budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Obecnie użytkowany budynek Komendy w Miechowie nie spełnia odpowiednich standardów, jakim powinny odpowiadać budynki użyteczności publicznej. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt usprawni pracę policjantów oraz pracowników cywilnych. Dla obywateli udostępniony zostanie większy, zewnętrzny parking. Środki finansowe na rzecz budowy nowej komendy w Miechowie pochodzą z budżetu standaryzacji, rezerwy celowej oraz Funduszu Wsparcia Policji. Inwestycje wspierają również władze samorządowe. Przewidywany czas zakończenia robót budowlanych to koniec października 2015 roku.

Komisariat Policji Tarnów-Wschód

Wiceszef MSW Grzegorz Karpiński, w obecności Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, spotkał się również z przedstawicielami władz miasta - Prezydentem Romanem Ciepielą, zastępcą Henrykiem Słomką–Narożańskim, a także tarnowskimi policjantami, w tym z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie insp. Robertem Biernatem. W trakcie spotkania poruszono także kwestie budowy nowego, miejskiego komisariatu. Położony we wschodniej części Tarnowa obiekt, spełniałby oczekiwania mieszkańców. Za budową komisariatu Tarnów-Wschód przemawia także m.in. dobra lokalizacja obiektu, leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie z dużymi węzłami komunikacyjnymi, w tym węzłem autostrady A4. Wiceminister Grzegorz Karpiński odwiedził także największy miejski komisariat Tarnów-Centrum, zapoznał się z warunkami służby pracujących w nim policjantów oraz efektami prowadzonego od kilku lat remontu budynku. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa i lokalnych samorządów komisariat przeszedł  m.in. termomodernizację, wymianę stolarki; wyremontowano recepcję, wejścia do budynku, sanitariaty i korytarze. W trakcie remontu, w najstarszej części budynku, natrafiono na zabytkowe freski, którym dzięki dotacji MSW przywrócono dawną świetność. Koszty dotychczas przeprowadzonych prac remontowych wyniosły blisko 2,5 mln złotych, z których prawie 300 tys. przekazały lokalne samorządy.

Komenda Powiatowa w Limanowej

Inwestycje były prowadzone także w Limanowej. Tu zakres prac obejmował m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachu, wymianę okien i drzwi, a także bram garażowych oraz instalacji. Prace remontowe zakończono w listopadzie ubiegłego roku, a ich koszt wyniósł łącznie 1 mln 100 tys. zł. 

  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #1
  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #2
  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #3
  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #4
  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #5
  • Na zdjęciu: Spotkanie wiceministra Grzegorza Karpińskiego z kierownictwem małopolskiej Policji #6

Mapa serwisu