Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 30.01.2015

Nowe oddziały w szpitalu MSW

Na zdjęciu: nowy oddział w bydgoskim szpitalu MSW

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska uczestniczyła w otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Oddziału Neurologicznego z Rehabilitacją Neurologiczną w bydgoskim szpitalu MSW.

Oddanie nowych oddziałów poprzedziła uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital uzyskał ocenę na poziomie 90% zgodności ze standardami programu.

To nie pierwsze wyróżnienie dla tej placówki MSW, która w ostatnich latach zdobyła certyfikaty i nagrody „Gepard Biznesu”, „Gazele Biznesu”, „Złoty Certyfikat Rzetelności Krajowego Rejestru Długów”, drugie miejsce w konkursie Perły Medycyny i czwarte miejsce w rankingu „Forbsa” w kategorii szpitali klinicznych i resortowych. W szpitalu działa również Zintegrowany System Zarządzania ISO.

O dobrej pracy szpitala MSW w Bydgoszczy świadczy wysoki poziom usług medycznych i zbilansowany budżet - ZOZ od 6 lat generuje dodatni wynik finansowy, oferując pacjentom fachową pomoc i przyjazną atmosferę. Szpital cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców miasta i regionu. W latach 2007-2014 liczba pacjentów podwoiła się. Tak duży wzrost odnotowano głównie dzięki utworzeniu nowego oddziału Położnictwa i Neonatologii. Na Oddziale Położniczym naszej placówki, od jego otwarcia w lutym 2010 roku, urodziło się już 7500 dzieci.

Dzisiaj otwarto dwa oddziały w nowych pomieszczeniach. W pełni klimatyzowany Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, wyposażony został między innymi w sztuczne płuco-serce najnowszej generacji (ECMO - podobne urządzenie pozwoliło lekarzom na uratowanie życia małego Adasia z małopolskich Racławic), zapewni pacjentom z województwa kujawsko-pomorskiego lepszą i bardziej skuteczną pomoc medyczną.

Z kolei potwierdzeniem kierunku rozwoju placówki jest nowy Oddział Neurologii z rehabilitacją neurologiczną oraz czterołóżkową salą udarową. Wzrost liczby schorzeń neurologicznych, w ostatnich latach niemal „epidemia udarów” i związanym z nią rosnącym zapotrzebowaniem na rehabilitację neurologiczną, wymagało podjęcia zdecydowanych działań na rzecz poprawy dostępu do fachowej opieki neurologicznej.

To nie koniec planów inwestycyjnych w bydgoskim szpitalu MSW. Wychodząc na przeciw potrzebom demograficznym społeczeństwa i realizując przyjęty program rozwoju placówki jako ośrodka kompleksowej pomocy dla seniorów (w ZOZ działają Oddział Chorób Wewnętrznych, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz nowo otwarte Neurologia z rehabilitacją neurologiczną i OIOM), planowane jest wykorzystanie pomieszczeń dawnego Oddziału Neurologii na szesnastołóżkowy Oddział Geriatrii, a także powstanie poradni geriatrycznej.

  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #5
  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #2
  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #7
  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #3
  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #4
  • Na zdjęciu: Nowe oddziały w bydgoskim szpitalu MSW #6
  • na zdjęciu minister Teresa Piotrowska podczas otwarcia oddziału

Mapa serwisu