Nowe e-usługi MSW - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.03.2015

Nowe e-usługi MSW

zdjęcie uśmiechniętej kobiety z laptopem

1 marca zmieniła się funkcjonalność portalu obywatel.gov.pl. Na stronie zostały udostępnione e-usługi dzięki którym możemy m.in. sprawdzić swoje dane w rejestrach PESEL i dowodów osobistych. Nie wychodząc z  domu możemy także ustalić czy nasz dowód osobisty jest już gotowy do odbioru.

 Sprawdź swoje dane w rejestrze PESEL  

Każdy może sprawdzić swoje własne dane znajdujące się w rejestrze PESEL przez internet. Trzeba jednak posiadać profil zaufany na platformie ePUAP, który pozwoli nam potwierdzić tożsamość osoby korzystającej z usługi. Należy pamiętać, że dzięki usłudze można sprawdzić tylko własne dane. Usługa jest bezpłatna.

Sprawdź swoje dane w Rejestrze Dowodów Osobistych  

Każdy obywatel może sprawdzić przez internet swoje własne dane, które znajdują się w Rejestrze Dowodów Osobistych. Tak jak w przypadku usługi sprawdzenia danych w rejestrze PESEL, trzeba  posiadać profil zaufany na platformie ePUAP. Dzięki usłudze można sprawdzić tylko własne dane. Ta usługa również jest bezpłatna.

Sprawdź, czy dowód jest unieważniony  

Każdy może sprawdzić przez internet, czy dowód osobisty jest już unieważniony. Dzięki usłudze można sprawdzić jedynie dowody osobiste, które zostały wydane w Polsce. Może to być przydatne, w sytuacjach gdy musimy:

  • sprawdzić, czy Twój zagubiony dowód jest już w wykazie unieważnionych dowodów,
  • sprawdzić dowód osobisty innej osoby, żeby upewnić się, czy nie posługuje się unieważnionym dokumentem.

Aby skorzystać z usługi trzeba  posiadać profil zaufany na platformie ePUAP. Usługa jest bezpłatna.

Sprawdź, czy Twój dowód osobisty jest gotowy  

Nie musimy już wychodzić z domu, by sprawdzić czy nasz dowód osobisty jest gotowy do obioru. Wystarczy wejść na stronę  i  wpisać numer zawarty na potwierdzeniu złożenia wniosku, który wcześniej otrzymaliśmy w urzędzie. Odpowiedź od razu pojawi się na ekranie. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga dodatkowego logowania.

***

W kolejnych miesiącach serwis obywatel.gov.pl będzie rozwijany o kolejne informacje i e-usługi dla obywateli. Dotychczasowa strona informacyjna programu pl.ID (wraz ze wszystkimi informacjami dla urzędników) została przeniesiona pod adres plid.obywatel.gov.pl.

Mapa serwisu