Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 20.03.2015

Ranni w Tunezji trafili do szpitala MSW w Warszawie

Na zdjęciu: Centralny Szpital Kliniczny MSW

8 osób poszkodowanych w ataku terrorystycznym w Tunisie trafiło do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Poszkodowani  w środowym ataku w Tunezji wrócili samolotem wojskowym do Polski. Zostali przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW. Tam zostanie im udzielona potrzeba pomoc medyczna.

- Resort spraw wewnętrznych zagwarantował rannym w zamachu pełną opiekę medyczną po powrocie do kraju. Jesteśmy także przygotowani na udzielanie wszelkiej kompleksowej pomocy osobom potrzebującym. Nikt z naszych rodaków nie pozostanie bez odpowiedniego wsparcia ze strony państwa – zapewniła minister Teresa Piotrowska.

Pomoc służb i specjalistów MSW

Przypomnijmy,  że służby MSW oraz lekarze z CSK MSW stale udzielają wsparcia Polakom, którzy byli uczestnikami wydarzeń w Tunisie oraz ich najbliższym. Jeszcze w czwartek do Tunezji polecieli psychologowie z policji i straży pożarnej oraz lekarze ze szpitala MSW i PSP. Wczoraj także specjaliści udzielili pomocy osobom, które wróciły już do kraju. Dwunastu psychologów z policji i straży pożarnej pracowało z 17 osobami oraz ich rodzinami na warszawskim lotnisku Okęcie.

- Dziękuję specjalistom straży pożarnej i policji za sprawne i profesjonalne zaangażowanie w pomoc naszym poszkodowanym rodakom i ich rodzinom zarówno jeszcze w Tunezji, jak i już po przylocie do Polski – powiedziała minister Teresa Piotrowska.

Poza pomocą psychologiczną i medyczną dla 8 osób zostały zorganizowane miejsca noclegowe w obiektach Państwowej Straży Pożarnej na terenie Warszawy. Poszkodowani zostali także poinformowani, gdzie uzyskają dalszą pomoc psychologiczną. 

  • Na zdjęciu: Powrót Polaków poszkodowanym w środowym ataku terrorystycznym w Tunisie/ fot. Andrzej Mitura/Policja 997 #1
  • Na zdjęciu: Powrót Polaków poszkodowanym w środowym ataku terrorystycznym w Tunisie/ fot. Andrzej Mitura/Policja 997 #2
  • Na zdjęciu: Powrót Polaków poszkodowanym w środowym ataku terrorystycznym w Tunisie/ fot. Andrzej Mitura/Policja 997 #3

Mapa serwisu