Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 23.03.2015

Stan pacjentów rannych w Tunezji jest dobry

Na zdjęciu: Profesor Marek Durlik ze szpitala MSW

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie leczonych jest 8 osób, które zostały ranne w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. - Życiu tych pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział profesor Marek Durlik.

- Pacjenci przebywają na dwóch oddziałach. Są w dobrym stanie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prof. Marek Durlik. Dodał, że jedna z pacjentek przejdzie jeszcze operację ortopedyczną. - Będzie to jednak operacja odtwórcza, a nie ratująca życie - zaznaczył.  

Stan pacjentów, którzy przebywają w szpitalu MSW w Warszawie jest dobry. - Ci ludzie mieli ogromne szczęście, że kule nie uszkodziły ważnych narządów - powiedział prof. Marek Durlik ze szpitala MSW. Poinformował również, że pacjenci podkreślali fachowość opieki medycznej, jaką zostali otoczeni jeszcze w Tunezji. Wkrótce do kraju wrócą Polacy, którzy wciąż przebywają w szpitalu w Tunisie.

W poniedziałek poszkodowanych Polaków, którzy przebywają w szpitalu MSW, odwiedziła Anna Komorowska. - Większość pacjentów już w tym tygodniu wyjdzie do domu. Cieszymy się, że dla tych osób, ta straszna przygoda dobiega końca - powiedziała Anna Komorowska.  

Przypomnijmy, że ośmioro rannych w zamachu w Tunisie wróciło do kraju w piątek wieczorem. Podczas podróży wojskowym samolotem towarzyszyli im m.in. lekarze z CSK MSW oraz Państwowej Straży Pożarnej. Wsparcie psychologiczne zapewnili specjaliści z policji i straży pożarnej. Ranni trafili pod opiekę lekarzy ze szpitala MSW w Warszawie.

Mapa serwisu