Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 24.03.2015

W szpitalu MSW zakończyła się operacja Polki rannej w Tunisie

Na zdjęciu: dyrektor szpitala MSW
Na zdjęciu: Dyrektor szpitala MSW prof. Marek Durlik, podczas konferencji prasowej w poniedziałek 

Zakończyła się operacja Polki rannej w Tunisie, która przebywa obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. - Operacja przebiegła pomyślnie - poinformowały władze szpitala.

Zespół lekarzy pod kierownictwem profesora Ireneusza Koteli przeprowadził bardzo skomplikowaną operację odtworzenia stawu łokciowego.

- Ta operacja to jeden z elementów długiego procesu powrotu do zdrowia - powiedział prof. Kotela ze szpitala MSW. Dodał, że w ramach rekonwalescencji, pacjentka będzie korzystała ze specjalistycznej komory hiperbarycznej, znajdującej się na terenie CSK MSW.

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie leczonych jest 8 osób, które zostały ranne w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. 

- Specjaliści ze szpitala MSW zagwarantowali kompleksową opiekę medyczną poszkodowanym w ataku terrorystycznym. Pacjenci są w rękach profesjonalistów. Wierzę, że dzięki temu wsparciu, nasi rodacy szybko powrócą do zdrowia - powiedziała minister Teresa Piotrowska.

Minister Teresa Piotrowska jest stale informowana o stanie zdrowia pacjentów. Decyzją szefowej resortu dzień po zamachu do Tunezji wysłany został zespół lekarzy ze szpitala MSW i straży pożarnej oraz psychologowie z policji i PSP. Specjaliści asystowali również poszkodowanym w Tunisie podczas powrotu wojskowym samolotem do Polski. 

Mapa serwisu