Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.03.2015

Otwarcie Placówki SG w Bielsku – Białej

Nowa placówka SG w BIelsku Białej

Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych oraz Dominik Tracz, komendant główny SG wzięli udział w otwarciu siedziby Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej. Placówka, która wchodzi w skład Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, do połowy lutego miała siedzibę w Cieszynie.

Placówka SG w Bielsku – Białej istnieje od 1 stycznia 2014 roku i została utworzona na bazie Placówki SG Cieszyn i Placówki SG Żywiec. Placówka obejmuje swoim działaniem 6 powiatów: bielski, cieszyński, oświęcimski, pszczyński, wadowicki, żywiecki oraz miasta: Bielsko Biała, Jastrzębie-Zdrój, Żory. Placówka administruje odcinkiem granicy państwowej z Republiką Czeską i Słowacką.


Tymczasową siedzibą placówki do 15 lutego 2015 roku był obiekt w Cieszynie. Natomiast 16 lutego przeniesiono placówkę do przebudowanych budynków w Bielsku-Białej.

Koszt przebudowy budynku na potrzeby Placówki Straży Granicznej, zagospodarowania terenu oraz zakupu wyposażenia to 3 800 000 złotych.

W Placówce Straży Granicznej Bielsko – Biała służbę pełni 69 funkcjonariuszy, a pracuje 8 pracowników cywilnych.

Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych wizytował także Placówkę Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, która wchodzi w skład Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wcześniej - 24 marca Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych oraz gen. dyw. SG Dominik Tracz, komendant główny Straży Granicznej odwiedzili placówki SG w Tuplicach i Zgorzelcu, które wchodzą w skład Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wizyta pozwoliła na sprawdzenie, w jaki sposób placówki Straży Granicznej funkcjonują po przeprowadzonej restrukturyzacji. Spotkanie było także okazją na przedstawienie wiceministrowi Piotrowi Stachańczykowi wyników pracy placówek.  

  • Nowa placówka Straży Granicznej w Bielsku – Białej
  • Nowa placówka Straży Granicznej w Bielsku – Białej
  • Na zdjęciu Piotr Stachańczyk i Dominik Tracz z funkcjonariuszami Straży Granicznej
  • na zdjęciu Piotr Stachańczyk
  • na zdjęciu orkiestra Straży Granicznej
  • na zdjęciu m.in. Piotr Stachańczyk

Mapa serwisu