Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.06.2015

III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Na zdjęciu: piłkarze na boisku
fot. www.nadziejanamundial.pl

Od 13 do 14 czerwca na warszawskim stadionie Legii odbędą się III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Młodzi zawodnicy będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny świata. Natomiast puchar „Fair Play”, ufundowany przez szefową MSW, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, trafi w ręce drużyny wybranej w głosowaniu przez wszystkich zawodników.

W III Mistrzostwach Świata wezmą udział drużyny z domów dziecka z całego świata. Na murawie obok drużyny z Polski zagrają młodzi zawodnicy m.in. z: Kolumbii, Meksyku, Pakistanu, Jordanii, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec, Holandii.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Do współorganizatorów należą m.in. Urząd m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy. Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m.in. Zbigniew Boniek, Dariusz Dziekanowski, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Kłos i Jacek Krzynówek. 

Rozgrywane mistrzostwa są okazją, aby zaangażować dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych do uczestnictwa w imprezach sportowych. Mistrzostwa promują sport oraz jego zalety, a także rozwijają wśród dzieci umiejętności współdziałania z rówieśnikami.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od 2011 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial” podczas organizacji Mistrzostw Polski i Świata w Piłce Nożnej.  Dla drużyny, która uzyska tytuł „Fair Play”  oraz dla laureatów trzech zwycięskich drużyn, trenerów i opiekunów, MSW ufundowało nagrody. 

W roku 2014 w mistrzostwach udział wzięło 28 drużyn z całego świata, m.in. z Brazylii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Zimbabwe, Mongolii czy RPA. Na boisku rywalizowało około 300 młodych sportowców. Jednym z głównych punktów programu był mecz pokazowy Polska - Reszta Świata z udziałem znanych piłkarzy z różnych klubów z całego kraju oraz zagranicy, m.in. z  Manchester United, Arsenal Londyn, Bayer Leverkusen, Celtic FC, Legia Warszawa, czy Wisła Kraków.

W ubiegłym roku I miejsce zdobyła drużyna z Rosji, II miejsce Polska, a III miejsce Holandia. Natomiast Puchar „Fair Play” trafił do zawodników z  Estonii.

Organizatorzy turnieju zapraszają w niedzielę (14 czerwca) od godziny 14:00 – wstęp wolny. Poza meczem o puchar Mistrza Świata kibice zobaczą, rozgrywany już tradycyjnie podczas Mistrzostw, mecz pokazowy Polska - Reszta Świata. Na murawie pojawią się legendy polskiej i światowej piłki. Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Jarosław Gilewicz, Jacek Krzynówek i Maciej Szczęsny zmierzą się z ekipą Reszty Świata, w której zagrają m.in: Frank Verlaat (Ajax Amsterdam), Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn, srebrny medalista Euro 1988),  Aleksandar Vuković (Legia), a także Raimondo Marino (Lazio Rzym).

Więcej informacji na stronie znajduje się na tronie www.nadziejanamundial.pl, a także na Facebooku: facebook.com/nadziejanaeuro.
na zdjęciu: plakat III mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
 

Mapa serwisu