Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.06.2015

W ostatni weekend utonęło 10 osób

Na zdjęciu: łódź policyjna

W ostatni weekend pod wodą życie straciło 10 osób. Aż 9 osób utonęło w niedzielę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przestrzega i apeluje do wypoczywających nad wodą o rozwagę i ostrożność.

Wysokie temperatury i  słoneczna aura w ostatni weekend sprawiły, że chętniej spędzaliśmy czas nad wodą. Niestety dla 10 osób zakończył on się tragicznie. W sobotę utonęła jedna osoba, a w niedzielę aż 9! To najwięcej utonięć odnotowanych jednego dnia podczas tego sezonu. Do tragedii doszło w województwach lubelskim, dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, opolskim, podlaskim, śląskim i zachodniopomorskim.

Większość ofiar to mężczyźni w średnim wieku – między 25 a 65 rokiem życia. W województwie zachodniopomorskim w jeziorze Baczyno utonęło dwóch 17-latków.

To dopiero początek sezonu kąpielowego. Wkrótce rozpoczną się wakacje, podczas których wiele z nas będzie korzystało z wypoczynku nad zalewami, jeziorami, rzekami czy morzem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu.

Tylko od początku maja utonęło już 58 osób, z czego 28 w czerwcu. 

Infografika - bezpieczeństwo nad wodą
infografika - opis alternatywny
 

Mapa serwisu