Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.06.2015

III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Na zdjęciu: uczestnicy i organizatorzy III Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Od 13 do 14 czerwca na warszawskim stadionie Legii odbywały się III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Najlepszą drużyną tych mistrzostw okazała się Holandia. Drużyna z Polski zajęła drugie miejsce, a trzecie miejsce zdobyła Rosja. Puchar „Fair Play”, ufundowany przez szefową MSW, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, trafił w ręce drużyny z Jordanii. 

W III Mistrzostwach Świata wzięło udział 29 drużyn, czyli w sumie blisko 300 młodych piłkarzy. Zawodnicy reprezentowali m.in. Tajlandię, Pakistan, Jordanię, Meksyk, Ukrainę, Hiszpanię, Portugalię, Austrię, Niemcy, Holandię.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Współorganizatorami inicjatywy byli m.in. Urząd m. st. Warszawy, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Stowarzyszenie Vita Activa i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy.

W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ufundowało nagrody dla drużyny „Fair Play”, zawodników trzech zwycięskich drużyn, trenerów i opiekunów.

Turniej zakończony został specjalnym meczem Polska - Reszta Świata, w którym udział wzięli byli piłkarze polskich, jak i europejskich klubów. Na boisku wystąpili m.in. piłkarz Juventusu Siarhiej Alejnikau, znany z występów w Legii i Koronie Aleksandar Vuković oraz byli reprezentanci Polski: Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Tomasz Kłos, Maciej Szczęsny i Dariusz Dziekanowski.

Mapa serwisu