Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.06.2015

Strażacy wyjechali na Ukrainę z transportem pomocy humanitarnej

Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę

W poniedziałek w godzinach popołudniowych na Ukrainę wyruszył kolejny transport z pomocą humanitarną. Strażacy odpowiadają za logistykę całego przedsięwzięcia. Konwój składający się z 22 oznakowanych pojazdów zabrał na Ukrainę m.in. żywność, artykuły higieniczne, leki, łóżka polowe, koce, śpiwory oraz artykuły szkolne – łącznie 394 palety pomocy humanitarnej o masie 164 ton.

Szefowa MSW Teresa Piotrowska oraz wiceminister Stanisław Rakoczy spotkali się ze strażakami, którzy brali udział w załadunku transportu, a następnie wyruszyli w konwoju na Ukrainę. – Cieszę się, że polscy strażacy po raz kolejny zaangażowali się w transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Udowadniając tym samym, że na ich pomoc możemy liczyć zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju – powiedziała minister Teresa Piotrowska.

Akcję zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Caritas, Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, Zakonem Kawalerów Maltańskich, a także Polską Misją Medyczną. Państwa Straż Pożarna odpowiada za transport pomocy humanitarnej. Na Ukrainę pojedzie 38 strażaków.

- Dziękuję strażakom za udział w kolejnej akcji wsparcia naszych sąsiadów. Dziękuję za Waszą stałą gotowość do działania - powiedziała szefowa MSW. - Nie do przecenienia jest ogromne zaangażowanie w transport humanitarny organizacji pozarządowych. To z Państwa strony wspaniały wyraz solidarności z potrzebującymi. Zapewniam, że zawsze możecie Państwo liczyć w takich akcjach na doświadczenie i niezawodność formacji MSW, ze strażakami na czele - dodała Teresa Piotrowska. 

Konwój złożony z samochodów straży pożarnej wyruszł z Warszawy do Zaporoża na Ukrainie dziś około godz. 19:00. Strażacy pokonają około 1,3 tys. kilometrów. Do celu dotrą w środę (17 czerwca).

- W operację zostały zaangażowane niemal wszystkie służby podległe MSW. Do granicy polsko-ukraińskiej konwój będzie zabezpieczany przez policję. Natomiast za sprawną odprawę na przejściu będzie odpowiadała Straż Graniczna – podkreśliła szefowa MSW.

Konwój z pomocą humanitarną w godzinach nocnych powinien dotarł na granicę polsko-ukraińską. Pojazdy zostały odprawione w jednym miejscu zarówno przez polskich, jak i przez ukraińskich pograniczników.

Strażakom podziękował również obecny na odprawie gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. - Ta akcja jest możliwa dzięki wsparciu rządu RP. Dziękuję Pani Minister Teresie Piotrowskiej za możliwość udziału naszych strażaków w drugim już w ostatnim czasie transporcie pomocy humanitarnej na Ukrainę - dodał Komendant Główny PSP. 

 

 

 

 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #6
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #15
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #1
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #7
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #8
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #10
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #13
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #3
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #14
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #16
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #2
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #17
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #5
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #9
 • Na zdjęciu: odprawa strażaków wyruszających z pomocą humanitarną na Ukrainę #11

Mapa serwisu