Misie ratują dzieci - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.06.2015

Misie ratują dzieci

Na zdjęciu: plakat pikniku "Przygody Misia Ratownika"

Już w najbliższą środę (24 czerwca) w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Misie Ratują Dzieci wraz z partnerem Grupą PZU przekażą przedstawicielom służb (Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego) maskotki „Misia ratownika”.  Miś Ratownik to przytulanka, która wręczana jest dzieciom w sytuacji nieszczęśliwego wypadku przez służby, które jako pierwsze docierają na miejsce zdarzeń. Do służb trafi ok. 100 tys. przytulanek.

Przekazaniu pluszaków towarzyszyć będzie piknik z grami i zabawami  dla dzieci, na który zapraszają Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd Miasta Bydgoszczy, Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci” oraz PZU. W pikniku, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w godzinach od 12.00 do 16.00 wezmą udział m.in. minister Teresa Piotrowska, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy, Edward Polk, Prezes Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci” oraz Wojciech Wróblewski, Dyrektor Zarządzający ds. Korporacyjnych w PZU.

Specjalnie dla najmłodszych Straż Pożarna, Policja, Pogotowie oraz Straż Miejska przygotowały moc atrakcji. Na uczestników pikniku czekać będą: policyjne miasteczko ruchu drogowego, strażacka ścianka wspinaczkowa i ratowniczy ambulans. Dzieci będą mogły zobaczyć z bliska, jak działa policyjny robot pirotechniczny, jak wygląda furgon patrolowy policji, a także jakie narzędzia mają w swoich wozach strażacy. Partner Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci – PZU zapewni atrakcje w bezpiecznych strefach zabaw dla najmłodszych.

Ponadto każdy będzie mógł sprawdzić się na torze przeszkód, poskakać na dmuchanym zamku i zrobić sobie zdjęcie z Misiem Ratownikiem. Główny bohater pikniku pokaże dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pomoże im zapamiętać numery alarmowe. Ponadto służby nauczą najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wśród atrakcji będą również gigantyczne szachy, warcaby, bierki, a także konkursy z nagrodami oraz mini quizy. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz sporą dawkę wiedzy o bezpieczeństwie. Zapraszamy na piknik przygód Misia Ratownika do Bydgoszczy!

***

Praktyczna pomoc psychologiczna dla ofiar tragicznych zdarzeń oraz działalność profilaktyczna, zmierzającą do zmniejszenia liczby wypadków, zwłaszcza tych z udziałem dzieci to główne cele działającego od 1999 roku Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci”. Jedną z form realizacji tych celów jest właśnie projekt „Miś Ratownik”, który zyskał aprobatę służb MSW i Pogotowia Ratunkowego. 

Przydatność maskotki Miś Ratownik, potwierdzona w pracy służb, pozwala nazwać ją: "apteczką pierwszej psychologicznej pomocy". Choć na chwilę odwraca uwagę od tragicznych wydarzeń, łagodzi stres i wspiera najmłodszych w emocjonalnym kryzysie. W tym małym, życzliwym geście, przedstawiciele służb, którzy jako pierwsi docierają na miejsce wypadku, pomagają choć trochę ukoić psychiczny ból.

Na zdjęciu: plakat pikniku "Przygody Misia Ratownika"
Plakat-opis alternatywny

Mapa serwisu