Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 27.06.2015

Kontrola techniczna z „Bezpiecznym Autobusem”

naklejka "Bezpieczny Autobus"

Policjanci podczas kontroli technicznych autobusów będą promować witrynę www.bezpiecznyautobus.gov.pl oraz zachęcać pasażerów do korzystania z usługi. Tam gdzie kontrola przebiegnie pozytywnie, funkcjonariusze będą oznaczali autobus naklejkami „Bezpieczny Autobus”, które zostały przekazane do policji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Umieszczenie naklejki w widocznym miejscu ma zainteresować podróżnych usługą „Bezpieczny Autobus” i zachęcić do korzystania z niej. Będzie również jasnym komunikatem dla potencjalnych pasażerów, że z pojazdem wszystko jest w porządku.

Na uruchomionej w czerwcu ubiegłego roku stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu  aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa pozwala na sprawdzenie m.in. czy autobus lub autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz aktualne badanie techniczne. Od początku działania witryny www.bezpiecznyautobus.gov.pl skorzystało z niej 111 tys. osób, które sprawdziły 206 tys. pojazdów. Oznacza to, że przez rok statystycznie każdy autobus w Polsce został sprawdzony średnio 2 razy.

Usługa „Bezpieczny Autobus” została uruchomiona w ramach projektu CEPIK 2.0. Polega on na modernizacji systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Prace zakończą się w 2016 r., lecz stopniowo uruchamiane są kolejne elementy zmodernizowanego systemu. W 2016 r. planowane jest uruchomienie kolejnych, przydatnych dla obywateli usług, m.in. możliwość sprawdzenia online liczby punktów karnych, informacji o własnym pojeździe czy sprawdzenia szkoły jazdy.

Mapa serwisu