Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 29.06.2015

Szefowa MSW spotkała się z tarnowskimi policjantami

Teresa Piotrowska, szefowa MSW spotkała się w Tarnowie z policjantami, pracownikami cywilnymi Policji, przedstawicielami emerytów policyjnych i klasami mundurowymi. Podczas spotkania nadinsp. Mariusz Dąbek, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wręczył tarnowskim policjantom odznaczenia za wzorową służbę.

29 czerwca br. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu małopolskiego. Nagrody za wzorową służbę z rąk Komendanta KWP w Krakowie odebrało 4 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i dzielnicowy z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

W spotkaniu wzięła udział Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych. Minister Teresa Piotrowska pogratulowała odznaczonym, dziękując za aktywną i pełną poświęcenia służbę. „Jesteście przykładem, że słowa policyjnej przysięgi - strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli – są dla Was najwyższym nakazem i jednocześnie zobowiązaniem”.

Wyróżnieni policjanci na co dzień pracują w wydziałach m.in.: prewencji, ruchu drogowym, a także w Sztabie Policji. Dbają o bezpieczeństwo kierowców, a także bezpieczeństwo mieszkańców Tarnowa. Policjanci zostali wyróżnieni za szczególne zaangażowanie w zadania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności. Jeden z wyróżnionych tylko w tym roku uczestniczył w charakterze oskarżyciela publicznego w ok. 300 postępowaniach w sprawach o wykroczenia w ruchu drogowym.

Na spotkaniu z szefową resortu, obecna była również młodzież i dyrektorzy XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku – placówek oświatowych, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym i w których wykładają tarnowscy policjanci.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci w stanie spoczynku, zrzeszeni w działającym przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych, a także Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

MSW gratuluje wszystkim nagrodzonym!

 

  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami
  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami
  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami
  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami
  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami
  • spotkanie Teresy Piotrowskiej z policjantami

Mapa serwisu