Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.07.2015

Jak przekroczyć granicę – nowa e-usługa Służby Celnej i Straży Granicznej

Na zdjęciu: grafika z napisem: Wybierasz się w podróż za granicę? Wejdź na stronę www.granica.gov.pl i skorzystaj z wirtualnego przewodnika "Jak przekroczyć granicę"

1 lipca Straż Graniczna i Służba Celna uruchomiły nową usługę, która pozwala podróżnemu przygotować się do wszelkich formalności, wymaganych przy odprawie. Wirtualny przewodnik „Jak przekroczyć granicę” to kolejna e-usługa na portalu www.granica.gov.pl

„Jak przekroczyć granicę” to interaktywna usługa, która w łatwy sposób przygotowuje podróżnych do odprawy. W prosty sposób wskazuje informacje i dokumenty, które będą wymagane przez Służbę Celną i Straż Graniczną. Informacje pochodzą z rzetelnego źródła – bo od samych służb granicznych. Dzięki temu osoby przygotowujące się do podróży nie będą błądziły w poszukiwaniu wiedzy o zasadach przekraczania granicy. Dodatkowo w portalu znajduje się mapa przejść granicznych wraz z wyróżnieniem, czy na przejściu odbywa się odprawa pieszych, rowerzystów, samochodów osobowych czy autokarów.

Usługa wystartowała 1 lipca w języku polskim. Wkrótce zostanie uzupełniona o wersję z językiem rosyjskim, niemieckim i angielskim.

Granica.gov.pl

Portal jest prowadzony przez Służbę Celną i Straż Graniczną. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie podróżnym i przewoźnikom przekraczanie granicy. Znajdują się tam przydatne informacje dotyczące ruchu granicznego i zasad przekraczania granicy, m.in. aktualne czasy oczekiwania, komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych, w tym o zakłóceniach ruchu granicznego, czy utrudnieniach na drogach dojazdowych, aktualne przepisy prawne oraz wzory dokumentów wymagane przy przekraczaniu granicy. Zawiera także e-usługi: e-zwrot VAT i e-booking BUS.

Więcej o usłudze e-booking BUS

Źródło: Straż Graniczna, Służba Celna

Mapa serwisu