Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 07.07.2015

Tragiczny bilans weekendu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą!

Tylko w ostatni weekend w polskich wodach utonęło 41 osób, najwięcej w niedzielę – 26. Od początku maja, z tego powodu życie straciło już 129 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

W ramach działań profilaktycznych prezentujemy spot „Baw się, myśl, żyj”, zwracający uwagę na problem nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Film został zrealizowany w ramach u konkursu MSW pt. „Niezatapialni”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było propagowanie właściwego zachowania w obszarze kąpielisk oraz zachęcenie do korzystania z miejsc przeznaczonych do tego typu wypoczynku. Wzięło w nim udział 66 grup ze szkół w całej Polsce.

Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łasku, którzy przygotowali film „Baw się, myśl, żyj”. Film ukazuje niebezpieczny skok do nieznanej wody, który dla bohatera kończy się trwałym kalectwem. Uczniowie przestrzegają wypoczywających nad wodą, że alkohol połączony z nierozważnym zachowaniem może zakończyć się dramatem.

Mapa serwisu