Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 13.07.2015

Szefowa MSW z wizytą w KPP w Koluszkach

Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska z wizytą w KPP w Koluszkach

Rozbudowa Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód w Koluszkach – to jedno z wielu przedsięwzięć na terenie garnizonu łódzkiego, sfinansowanych z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W spotkaniu z policjantami wzięła udział Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych.

Głównym celem Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji jest kompleksowa modernizacja policyjnych obiektów w Polsce. „Dzięki Programowi udaje się systematycznie podnosić standard komend i komisariatów policyjnych w całym kraju, w tym także w województwie łódzkim” – podkreśliła w trakcie spotkania minister Teresa Piotrowska. „Nowe, remontowane i kompleksowo modernizowane budynki służą nie tylko policjantom i pracownikom cywilnym formacji, ale także obywatelom. Są bardziej przyjazne dla mieszkańców, dzięki przyjętym rozwiązaniom” – dodała szefowa MSW. Program dąży do ujednolicenia standardu zewnętrznego i wewnętrznego obiektów policyjnych.

Inwestycja w Komendzie Powiatowej w Koluszkach polegała na rozbudowie i przebudowie budynku Komendy. W tym momencie trwają ostatnie prace. W ramach zadań dobudowano nowe skrzydło budynku. Wewnątrz Komendy znajdują się, dostosowane do wymogów standaryzacji, pomieszczenia służbowe dla policjantów oraz m.in. sale konferencyjne. Wymieniono sanitariaty i zmodernizowano korytarze. W budynku Komendy wymieniono także wszystkie instalacje - elektryczną i sanitarne, zainstalowano także nową sieć teleinformatyczną.

Budynek został tak przebudowany, aby był bardziej funkcjonalny dla pracujących w nich policjantów i pracowników cywilnych. Zadbano także o właściwą przestrzeń dla mieszkańców – ta strefa została otwarta, dzięki czemu jest bardziej komfortowa i ogólnodostępna dla obywateli.

Wartość kosztorysowa wszystkich prac wyniosła ponad 11 mln zł. Ze środków Programu Standaryzacji wydano na ten cel ponad 10 mln zł.

W Komendzie Powiatowej Policji Łódź-Wschód w Koluszkach jest nieco ponad 100 etatów. Komenda mieści się przy ul. 11 Listopada 62F. Komendzie podlegają Komisariaty Policji -  Tuszyn i Rzgów.

W 2014 r. na terenie KWP w Łodzi, obok rozbudowy Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód, zakończono w sumie 4 zadania ze środków Programu Standaryzacji, w tym:

- 2 inwestycje: budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, przebudowę Komendy Miejskiej Policji w Łodzi;

- 2 remonty: IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Na realizację wszystkich tych zadań w 2014 r. wydano ze środków Programu ponad 36 mln zł. 

  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska z wizytą w KPP w Koluszkach
  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska z wizytą w KPP w Koluszkach / foto: Komenda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego
  • Komenda Powiatowa Policji w Koluszkach

Mapa serwisu