Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 13.07.2015

Budowa nowej strażnicy w Brzezinach

Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska spotkała się ze strażakami z Brzezin

Strażacy z Brzezin będą pracowali już wkrótce w nowym budynku strażnicy. Termin zakończenia budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach przewidziano na koniec października br. W spotkaniu ze strażakami z Brzezin i Koluszek (woj. łódzkie) wzięła udział Teresa Piotrowska, szefowa MSW.

W tym momencie prowadzone są finalne prace wykończeniowe, montaż instalacji, a także zakup wyposażenia – poinformowało kierownictwo PSP podczas spotkania z szefową MSW.

Powierzchnia użytkowa nowej Komendy będzie miała ponad 1 tys. 600 m². Komenda powstaje na działce o powierzchni ponad 7 tys. m². Wartość inwestycji związanej z budową nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP została oszacowana na kwotę łącznie 9 mln 017 tys. zł.

Nowa strażnica Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach będzie się mieściła przy ul. Waryńskiego, przy drodze wojewódzkiej Brzeziny – Stryków – Ozorków.

Kierownictwo MSW było obecne podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budowę strażnicy, która odbyła się pod koniec października 2012 r.

W tym roku na terenie województwa łódzkiego realizowanych jest w sumie 6 inwestycji, na łączną kwotę 20 mln 065 tys. zł, w tym m.in. budowa nowej strażnicy w Brzezinach. Pozostałe inwestycje to prace termomodernizacyjne budynków Komend PSP w: Łasku, Łodzi, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim i w Zgierzu.

Natomiast w przyszłym roku planowane są 3 inwestycje w jednostkach PSP z województwa łódzkiego, na kwotę w sumie ok. 31 mln 600 tys. zł. W 2016 r. zakłada się rozpoczęcie budowy m.in. 2 nowych strażnic – w Łodzi i Strykowie.

Cały czas na terenie województwa łódzkiego realizowane są zakupy pojazdów pożarniczych i zakupy sprzętu ratowniczego. W tym roku udało się nabyć 8 pojazdów na kwotę ponad 403 tys. zł i sprzęt ratowniczy za ponad 30 tys. zł.

Jeśli chodzi o planowane na 2016 r. zakupy dla łódzkich strażaków, przewiduje się nabycie 5 specjalistycznych pojazdów pożarniczych na łączną sumę 2 mln 500 tys. zł i 50 sztuk sprzętu ratowniczego na kwotę 1 mln zł.

W trakcie spotkania funkcjonariuszom Policji wręczono wyróżnienia za pełnioną służbę.

Wcześniej szefowa MSW spotkała się ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach.

***

Tegoroczne inwestycje pod kątem łódzkich strażnic  

W 2015 r. na terenie woj. łódzkiego realizowanych jest w sumie 6 inwestycji, na łączną kwotę nieco ponad 20 mln zł. Jest to kontynuacja budowy nowej strażnicy w Brzezinach. Pozostałych 5 inwestycji to termomodernizacje budynków Komend Państwowej Straży Pożarnej w: Łodzi, Zgierzu, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim i Opocznie.

Plany inwestycyjne w łódzkie strażnice na 2016 r.

W 2016 r. na terenie województwa łódzkiego planuje się zrealizować 3 inwestycje, na łączną kwotę ponad 31 mln zł. Wśród nich znajdzie się budowa 2 nowych strażnic - w Łodzi i Strykowie.

 

 

  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska spotkała się ze strażakami z Koluszek
  • Na zdjęciu: minister Teresa Piotrowska spotkała się ze strażakami z Brzezin
  • Na zdjęciu: budowa nowej strażnicy w Brzezinach/fot. KP PSP w Brzezinach #1
  • Na zdjęciu: budowa nowej strażnicy w Brzezinach/fot. KP PSP w Brzezinach #2
  • Na zdjęciu: budowa nowej strażnicy w Brzezinach/fot. KP PSP w Brzezinach #3
  • Na zdjęciu: budowa nowej strażnicy w Brzezinach/fot. KP PSP w Brzezinach #4
  • Na zdjęciu: budowa nowej strażnicy w Brzezinach/fot. KP PSP w Brzezinach #5
  • Wizyta szefowej MSW w Komendzie PSP w Koluszkach / FOTO: KP PSP Koluszki #1
  • Wizyta szefowej MSW w Komendzie PSP w Koluszkach / FOTO: KP PSP Koluszki #2
  • Wizyta szefowej MSW w Komendzie PSP w Koluszkach / FOTO: KP PSP Koluszki #3

Mapa serwisu