Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 13.07.2015

Nowe Komendy w województwie łódzkim

Na zdjęciu: wizualizacja nowej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach
Na zdjęciu: wizualizacja nowej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach

Inwestycje policyjne realizowane w 2015 r. w Łodzi ze środków Programu Standaryzacji

W 2015 r. na terenie KWP w Łodzi, obok remontu KPP w Zgierzu, trwa budowa od podstaw nowych komend - Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i nowego I Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wszystkie te inwestycje są realizowane w oparciu o finansowanie ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Plany inwestycyjne na rzecz łódzkiej Policji na 2016 r.

W 2016 r. na terenie KWP w Łodzi planuje się zakończyć łącznie 3 zadania, w tym m.in. 2 inwestycje: zakończyć budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i nowego I Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Na realizację tych zadań planuje się przeznaczyć kwotę w sumie ponad 21 mln zł. 

Ponadto planuje się rozpoczęcie łącznie 13 nowych zadań, na kwotę w sumie ponad 25 mln zł, w tym budowę 3 nowych budynków:

– Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie,

- VII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi,

- Komisariatu Policji w Warcie,

W 2016 r. planuje się także przebudowę i rozbudowę 6 komend m.in.: Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

W 2016 r. planuje się na kwotę w sumie 9 mln zł rozpocząć remonty, przykładowo w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi oraz Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu.

 

Mapa serwisu