Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 27.07.2015

Szefowa MSW zapoznała się z policyjną inwestycją w Wałbrzychu

Wizyta minister Teresy Piotrowskiej w komisariacie w Wałbrzychu

Kompleksowy remont II Komisariatu Policji w Wałbrzychu – to przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Prace powinny zakończyć się w grudniu br. Ze stanem prac zapoznała się na miejscu Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych.

Głównym celem Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji jest kompleksowa modernizacja policyjnych obiektów. Na realizację całego Programu w latach 2013-2015 rząd przeznaczył miliard złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu państwa.

„Dzięki Programowi udaje się systematycznie podnosić standard komend i komisariatów policyjnych w całym kraju” – podkreśla szefowa MSW. Korzystają na tym nie tylko policjanci i pracownicy cywilni formacji, ale także zwykli obywatele. Nowe obiekty są bardziej przyjazne dla mieszkańców i dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Program dąży także do ujednolicenia standardu zewnętrznego i wewnętrznego obiektów policyjnych. „Efekty działania Programu są widoczne – nowe oraz wyremontowane komendy i komisariaty policji są nowoczesne i spełniają standardy dla tego typu obiektów” – powiedziała minister Teresa Piotrowska.

II Komisariat Policji w Wałbrzychu przechodzi kompleksowy remont. Prace polegają na podniesieniu standardu pomieszczeń do obsługi mieszkańców oraz dostosowaniu budynku do aktualnych wymagań standaryzacyjnych. Strefa obsługi mieszkańców będzie bardziej przyjazna dla obywatela. Budynek będzie również bardziej funkcjonalny dla pracujących w nich policjantów i pracowników cywilnych.

W ramach trwających prac wykonywane są następujące zadania: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, otynkowanie i malowanie ścian, modernizacja instalacji elektrycznej i sanitarnych, dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, w tym celu zaplanowano naprawę nawierzchni i modernizacja parkingu.

Wartość kosztorysowa wszystkich prac remontowych została wyceniona na kwotę 5 mln 600 tys. zł. Do końca 2014 r. wydano na ten cel ponad 3 mln zł. Natomiast w tym roku ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji zabezpieczono ponad 1 mln 700 tys. zł.

II Komisariat Policji podlega Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 

  • Wizyta minister Teresy Piotrowskiej w komisariacie w Wałbrzychu
  • Budowa komisariatu w Wałbrzychu
  • Budowa komisariatu w Wałbrzychu

Mapa serwisu