Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 30.07.2015

TVP rozpoczyna emisję spotu „Taki z Ciebie mocarz”

Jarosław Zieliński

Telewizja Polska dołączyła do paktu przeciwko dopalaczom. Efekty są natychmiastowe. Spot, który został przygotowany przez społeczność programu PaT „Taki z Ciebie mocarz” jest już emitowany na antenie Telewizji Polskiej.

Podczas uroczystości podpisania paktu przeciwko dopalaczom, Sławomir Zieliński, Dyrektor Biura Koordynacji Programowej Telewizji Polskiej SA podkreślił, że tuż po oficjalnym starcie kampanii „Dopalacze kradną życie” TVP rozpocznie emisję spotu. - Tuż po zakończeniu spotkania na antenie TVP rusza wielka, 2 tygodniowa kampania pokazująca spot. Pokażemy go kilkaset, a może nawet kilka tysięcy razy, jeśli zsumujemy emisję w TVP 1, TVP2 , TVP Info, TVP Sport, TVP Historia i TVP Kultura.  – powiedział Sławomir Zieliński oraz dodał, że temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy będzie poruszany także w programach publicystycznych oraz  informacyjnych.

Uroczystość podpisania paktu prowadziła Anna Popek, dziennikarka Telewizji Polskiej. Serdecznie dziękujemy za pomoc, współpracę oraz wsparcie akcji „Dopalacze kradną życie”.

„Taki z Ciebie mocarz”

Spot został przygotowany przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Program skupia się na profilaktyce rówieśniczej (sama młodzież angażując się w działania profilaktyczne, zachęca innych do życia bez uzależnień). PaT skupił w ciągu 10 lat ok. 300 tys. osób. Uczestniczy w niej 90 grup młodzieży w całej Polsce.

Film pokazuje agresywnego młodego mężczyznę po zażyciu dopalaczy, przywiązanego pasami do szpitalnego łóżka. Pielęgniarki z całych sił starają się go przytrzymać, przypinają go pasami. W końcu serce mężczyzny przestaje bić i słychać tylko piszczące maszyny. Spot przeplatany jest kadrami, na których graficiarze tworzą napis „Mocarz” na ścianie jednego z budynków. Film kończy się logiem akcji "dopalacze kradną życie".

Pliki do pobrania

Mapa serwisu