Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.08.2015

Marcin Gortat: nie stosujcie dopalaczy

Na zdjęciu: Marcin Gortat

- Zrobię wszystko, aby poinformować jak największą grupę młodzieży, o tym żeby nie stosowali dopalaczy – powiedział Marcin Gortat, włączając się do akcji „Dopalacze kradną życie”.

- Uczestnictwo w tak ważnej i dużej kampanii przeciwko dopalaczom jest dla mnie bardzo ważne – zapewnił Marcin Gortat w ramach akcji „Dopalacze kradną życie”. Wskazał, że to poważny problem, którego nie można bagatelizować.  Sam zadeklarował, że promuje modę na dobrą zabawę wolną od używek.

- Czuję się odpowiedzialny za to, żeby poinformować nie tylko dzieci, ale także rodziców, że dopalacze kradną życie i niszczą nas – dodał sportowiec.

Przypomnijmy, że akcja „Dopalacze kradną życie” wystartowała 29 lipca.  Celem kampanii ma być uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Od lipca już ponad 1000 osób zatruło się tymi niebezpiecznymi substancjami. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, poprowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna.

Inauguracji kampanii towarzyszyła premiera spotu przygotowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Spot jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej.

Uruchomiony został także profil kampanii „Dopalacze kradną życie” na Facebooku (facebook.com/dopalaczekradnazycie). Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które poparły kampanię. 

Mapa serwisu