Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 04.08.2015

Telewizja Polsat emituje spot „Taki z Ciebie mocarz”

Na zdjęciu: logo akcji "Dopalacze kradną życie" i Telewizji Polsat News

Telewizja Polsat dołączyła do akcji „Dopalacze kradną życie”. Stacja właśnie rozpoczęła emisję spotu „Taki z Ciebie mocarz”.

Spot można obejrzeć na kanałach Polsat News oraz Polsat News 2. Tym samym Telewizja Polsat włączyła się działania w ramach akcji „Dopalacze kradną życie”.

Przypomnijmy,  że kampania wystartowała w ubiegłą środę (29 lipca) podpisaniem przez przedstawicieli rządu, mediów i organizacji pozarządowych Paktu przeciwko dopalaczom. W jej ramach został zaprezentowany spot „Taki z Ciebie mocarz”.

Film pokazuje agresywnego młodego mężczyznę po zażyciu dopalaczy, przywiązanego pasami do szpitalnego łóżka. Pielęgniarki z całych sił starają się go przytrzymać szarpiącego się mężczyznę. W końcu jego serce przestaje bić i słychać tylko szpitalne maszyny. Kadry ze szpitalnej sali przeplatane są kadrami, na których graficiarze tworzą napis „Mocarz” na ścianie jednego z budynków. Film kończy się logiem akcji "Dopalacze kradną życie".

Spot został przygotowany przez młodzież ze społeczności skupionej wokół programu Komendy Głównej Policji – „Profilaktyka a Ty”. Inicjatywa opiera się na profilaktyce rówieśniczej – młodzi ludzie, poprzez rozwijanie swoich pasji, zachęca innych do życia bez używek. W tym roku program obchodzi swoje 10-lecie. W ciągu tego czasu PaT skupił blisko 300 tys. osób. Obecnie uczestniczy w niej 90 grup młodzieży w całej Polsce. 

Mapa serwisu