Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 04.09.2015

Sprawdź, czy Twój paszport jest gotowy w serwisie obywatel.gov.pl!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w serwisie obywatel.gov.pl uruchomiło usługę, która pozwala sprawdzić status sprawy paszportowej. Dzięki temu w czasie rzeczywistym możemy dowiedzieć się na jakim etapie jest przygotowanie naszego dokumentu.

Status sprawy paszportowej prezentowany jest bez żadnych opóźnień, ponieważ usługa pobiera informację bezpośrednio z Centralnej Ewidencji Wydanych i Unieważnionych Dokumentów Paszportowych. Nowa usługa została uruchomiona w miejsce Paszportowego Portalu Informacyjnego. Domena paszporty.msw.gov.pl będzie nadal działała i kierowała do działu zawierającego informacje paszportowe w serwisie msw.gov.pl, gdzie dostępne będą wszystkie praktyczne informacje o tych dokumentach.
 

O serwisie obywatel.gov.pl

Portal to kompendium wiedzy o informacjach i e-usługach z zakresu m.in. ewidencji ludności i aktów stanu cywilnego. To także serwis zawierający e-usługi, np. te związane z Rejestrem Dowodów Osobistych, ale również e-usługi „Historia Pojazdu”, „Bezpieczny Autobus” czy „CEPiK 2.0”. W kolejnych miesiącach serwis ten będzie rozwijany o kolejne informacje i e-usługi dla obywateli. 

Mapa serwisu