Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.09.2015

Komenda w Aleksandrowie Kujawskim otwarta!

Na zdjęciu: minister Grzegorz Karpiński oraz uczestnicy uroczystości otwarcia komendy w Aleksandrowie Kujawskim

Nowoczesna, komfortowa i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – od dziś policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego będą pełnić służbę w gruntownie wyremontowanym obiekcie. To kolejna komenda, która swój nowy wizerunek zawdzięcza Programowi Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Dziś oficjalnie nowy obiekt otworzył Grzegorz Karpiński, Sekretarz Stanu w MSW.

 - Otwierana dzisiaj komenda ma być nie tylko ładnym i estetycznym budynkiem, ale także miejscem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa osobom które tutaj przychodzą ze swoimi problemami – powiedział podczas uroczystości wiceminister Grzegorz Karpiński. Wiceszef MSW poinformował także, że jeszcze w tym roku do policjantów w całym kraju dostarczonych zostanie 1600 nowych samochodów. - Kończymy proces przemundurowania, finalizujemy zakupy wyposażenia dla policjantów, słowem bierzemy udział w gruntownej modernizacji policji, która od wielu lat była oczekiwana – dodał minister Karpinski.

Otwierana dzisiaj komenda ma być miejscem, które będzie dla policjantów powodem dumy, że pracują w takim miejscu i są funkcjonariuszami państwa. Komenda będzie symbolem i przykładem nowego typu relacji pomiędzy społecznością lokalną i policją. 

Grzegorz Karpiński

Gruntowny remont Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczął się w 2013 r. Wartość kosztorysowa prac wyniosła prawie 6 mln zł, a 95 proc. środków pochodziło z Programu Standaryzacji. Podczas remontu m.in. przystosowano wejście do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz odnowiono pomieszczenia. Wygospodarowano także  szatnie z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia dla techników kryminalistycznych  i pomieszczenie socjalne. Budynek został docieplony i zyskał nową elewację. Zastosowano także identyfikacje wizualną zgodną z zasadami określonymi w Programie Standaryzacji. Obecnie w komendzie służbę pełni 93 policjantów.

Program standaryzacji komend i komisariatów

12 października 2012 r., były premier Donald Tusk wskazał standaryzację komend powiatowych, miejskich, rejonowych i komisariatów na terenie całej Polski, jako jeden z priorytetów rządu na najbliższe lata. Po raz pierwszy w historii polskiej Policji podjęte zostały tak kompleksowe działania.

Na realizację programu w latach 2013-2015 rząd przeznaczył miliard złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu państwa. Dzięki działaniom, podjętym w ramach Programu, możliwe jest m.in. zapewnienie wysokiej jakości warunków obsługi obywateli. Nowe obiekty są bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym.
Na zdjęciu: grafika - komenda kiedyś i dziś

  • Komenda
  • Komenda
  • Komenda
  • Na zdjęciu: minister Grzegorz Karpiński oraz uczestnicy uroczystości otwarcia komendy w Aleksandrowie Kujawskim

Mapa serwisu