Jak wyrobić paszport - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.11.2015

Jak wyrobić paszport

Obywatel gov pl

Uzyskanie paszportu to prosta formalność. Powinieneś pamiętać, że ten dokument będzie dla Ciebie niezbędny jeśli chcesz wyjechać za granicę. Jeśli wyjeżdżasz poza Unię Europejską musisz mieć paszport. Dzięki serwisowi OBYWATEL.GOV.PL w przejrzysty sposób dowiesz się, co, gdzie i jak załatwić, aby uzyskać paszport.

Planujesz zagraniczny wyjazd poza Unię Europejską? Uzyskanie paszportu to żaden problem! Wystarczy poznać kilka prostych zasad, które możesz znaleźć m.in. na stronie OBYWATEL.GOV.PL. To właśnie tu każdy zainteresowany znajdzie instrukcję „krok po kroku” jak złożyć wniosek o paszport. W jednym miejscu sprawdzisz gdzie możesz złożyć wniosek, jak wyrobić paszport dla swojego dziecka oraz ile będziesz musiał zapłacić. Dowiesz się również czy Twój paszport jest już gotowy do odbioru. Przy okazji sprawdzisz czy przysługuje Ci ulga, np. dzięki posiadanej Karcie Dużej Rodziny.

Czym jest serwis OBYWATEL.GOV.PL? Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą administracja publiczna wykonuje dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił swoją sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu.

Mapa serwisu