Nowa komenda w Myśliborzu - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.10.2015

Nowa komenda w Myśliborzu

Nowa komenda w Myślborzu

Oficjalnie otwarto nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Budynek powstał ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji stworzonego na lata 2013-2015 oraz przy wsparciu samorządów.

Budynek, w którym do niedawna pracowali myśliborscy policjanci został wybudowany w latach 20 - ubiegłego wieku. Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w połowie 2013 r. a jej całkowita wartość wyniosła 14 mln zł.

Obiekt został zaprojektowany i wybudowany w taki sposób, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy zarówno w wymiarze krajowym, jak i europejskim. Budynek główny jest dwukondygnacyjny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 2000 m² i przystosowany dla 85 funkcjonariuszy. W piwnicy znajdują się m.in. pomieszczenia magazynowe, szatnia dla pracowników, węzeł ciepłowniczy oraz sala ćwiczeń z szatnią i zapleczem sanitarnym. Ponadto na terenie działki znajdują się strzelnica, garaże z myjnią i pomieszczeniami gospodarczymi oraz kojce dla psów.

W uroczystości otwarcia nowej komendy udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Wojciech Olbryś, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jarosław Sawicki, oraz  przedstawiciele władz samorządowych Uroczyste otwarcie nastąpiło w obecności, kadry kierowniczej garnizonu zachodniopomorskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją.

Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji to pierwsza od lat tak kompleksowa modernizacja policyjnych obiektów. Efekty działania Programu są już widoczne – nowe oraz wyremontowane komendy i komisariaty policji są nowoczesne, funkcjonalne i spełniają standardy dla tego typu obiektów. Służą pracującym w nich policjantom i pracownikom cywilnym oraz obywatelom.

  • Nowa komenda w Myśliborzu
  • Otwarcie nowej komendy w Myśliborzu
  • Otwarcie nowej komendy w Myśliborzu

Mapa serwisu