Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.10.2015

Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski

Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski 249 absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W promocji wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski.

- Dzisiejszy dzień jest Waszym Świętem i sukcesem. Każdy jak tu stoicie ma powód do tego, aby trzymać głowę wysoko podniesioną do góry, tak samo jak Wasze rodziny. Uczestnicząc w dzisiejszej uroczystości na placu apelowym Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbierzecie promocję oficerską na stopień podkomisarza Policji. Weszliście tym samym do, nie waham się użyć tego sformułowania, elity polskiej Policji. – powiedział podczas uroczystości wiceminister Grzegorz Karpiński.

Absolwenci szkoły oficerskiej to przede wszystkim eksperci pionu służby prewencyjnej bądź kryminalnej, ale także osoby, które potrafią kierować zespołami ludzkimi i kształtować politykę kadrową. Mają też umiejętność organizowania współpracy wewnątrzpolicyjnej oraz z podmiotami pozapolicyjnymi.

Uzyskane w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie specjalistyczne wiedza i umiejętności umożliwiają wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także predysponują do objęcia stanowisk kierowniczych.

Uroczystą promocję uświetniła obecność Kompanii Reprezentacyjnej, a niezwykłą oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Przygotowano też prezentację sprzętu policyjnego.

Dzisiejszej promocji towarzyszyło otwarcie wystawy poświęconej pamięci Kamili Skolimowskiej. Trofea, gabloty i eksponaty poświęcone mistrzyni, w tym olimpijski złoty medal, który wywalczyła w Sydney, a także puchary zdobyte w trakcie całej kariery i inne pamiątki z nią związane, będzie można oglądać w Centrum Szkolenia Policji do końca przyszłego tygodnia.

  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #1
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #2
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #3
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #4
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #5
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #6
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #7
  • Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski #8

Mapa serwisu