Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 13.10.2015

9 lat Programu "Razem bezpieczniej": Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Box - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka

920 młodych zawodników wzięło udział w czterech edycjach Mistrzostw Świata i Europy dzieci z domów dziecka. Dzięki tej inicjatywie młodzi piłkarze uwierzyli, że wszystko jest możliwe – nawet zdobycie tytułu mistrza świata w piłce nożnej.

Program „Razem bezpieczniej” od 2011 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial” podczas organizacji Mistrzostw Polski i Świata w Piłce Nożnej.  Dla drużyny, która uzyska tytuł „Fair Play”  oraz dla laureatów trzech zwycięskich drużyn, trenerów i opiekunów, MSW każdego roku funduje nagrody.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Do współorganizatorów należą również m.in. Urząd m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy. Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m.in. Zbigniew Boniek, Dariusz Dziekanowski, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Kłos i Jacek Krzynówek.

Mistrzostwa to nie tylko „Nadzieja na mundial”, lecz także start w lepszą przyszłość.  Do tej pory zorganizowano 6 edycji Mistrzostw Polski (2010-2015), jedną edycję Mistrzostw Europy (2012) i 3 edycje Mistrzostw Świata (2013-2015). Tylko w naszych krajowych rozgrywkach wzięło udział 1780 dzieci. W turniejach międzynarodowych uczestniczyło aż 96 drużyn z 39 krajów, nawet tak odległych jak Tajlandia, Pakistan, Jordania czy Meksyk. Najlepszą drużyną ostatnich mistrzostw świata została Holandia, a młodzi Polacy zajęli drugie miejsce na podium. W turniejach gościnnie udział biorą znani piłkarze np. były pomocnik Juventusu Siarhiej Alejnikau, znany z występów w Legii i Koronie Aleksandar Vuković oraz byli reprezentanci Polski: Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Tomasz Kłos, Maciej Szczęsny i Dariusz Dziekanowski.

***

15 października, o godz. 10:00 w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podsumowana zostanie realizacja programu „Razem bezpieczniej” w latach 2007-2015 r. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie m.in. film z realizacji programu. Odbędą się także panele dyskusyjne m.in. dotyczące przeciwdziałania zjawiskom patologii, ochrony dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Program „Razem bezpieczniej” łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami. Głównym zadaniem Programu jest ograniczenie skali zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jego cele to m.in. wzrost realnego bezpieczeństwa w Polsce i poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, a także zapobieganie przestępczości i aspołecznym zachowaniom. 

  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #1
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #2
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #3
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #4
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #5
  • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka #6

Mapa serwisu