Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 20.10.2015

XXIV Medal Parada w Kosowie

Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja
Wiceminister Grzegorz Karpiński wziął udział w uroczystości Medal Parada w Kosowie. Podczas spotkania medalami za wzorową postawę i zaangażowanie zostali odznaczeni funkcjonariusze Policji z misji w Kosowie. 

W spotkaniu z policjantami z „Camp Charlie” w Mitrovicy, które odbyło się w dniach 19-20 października, uczestniczyli również gen. insp. Krzysztof Gajewski, Komendant Główny Policji, insp. Rafał Łysakowski, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, mł. insp. Ryszard Bąkowski, Naczelnik Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP, nadinsp. Irena Doroszkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, nadinsp. Krzysztof Zgłobicki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Odwiedzili policjantów XXIV rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności EULEX w Kosowie. 

Podczas uroczystości policjanci zostali odznaczeni medalami za wzorową postawę i zaangażowanie. 95 funkcjonariuszy XXIV rotacji JSPP, którzy służbę na terenie Kosowa rozpoczęli 3 lutego 2015 r. w pierwszych dniach listopada br. powróci do kraju. Ich zadania przejmie nowa, XXV rotacja, która w chwili obecnej realizuje program szkolenia przygotowującego do działań w ramach EULEX Kosowo.

W misji Unii Europejskiej na terenie Kosowa biorą udział funkcjonariusze z państw członkowskich UE oraz państw trzecich (USA, Rosji, Kanady, Turcji). Celem misji jest wspieranie i umacnianie władz i administracji Kosowa, rozwój niezależnego i wieloetnicznego systemu sądowniczego, policji i służb celnych, wolnych od nacisków politycznych i działających zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Funkcjonariusze JSPP wykonują codzienne zadania na terenie północnym Kosowa, patrolują obszar przygraniczny, eskortują pracowników międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości zapewniając im bezpieczeństwo, szkolą miejscową policję do działań w pododdziałach zwartych. Profesjonalizm oraz postawa prezentowana przez polskich policjantów budzi ogólne uznanie i poważanie w strukturach EULEX’u.

Źródło: Policja.pl

 

  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #2
  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #4
  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #1
  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #3
  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #5
  • Na zdjęciu: wizyta Wiceministra Grzegorza Karpińskiego i Komendanta Krzysztofa Gajewskiego w Kosowie/ fot. Policja #6

Mapa serwisu