Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 21.10.2015

Nowy komisariat policji w Stanisławowie

Nowy komisariat

Policjanci ze Stanisławowa rozpoczynają służbę w nowym obiekcie. Dziś w otwarciu nowego komisariatu wziął udział wiceminister Grzegorz Karpiński.

 - Otwierany dzisiaj obiekt jest przykładem nowego podejścia, kompleksowego działania do sposobu funkcjonowania policji, który wynika z programu standaryzacji komend i komisariatów policji. Komisariat w Stanisławowie będzie nie tylko ładnym i estetycznym budynkiem, ale także miejscem zapewniającym poczucie bezpieczeństwa osobom które tutaj przychodzą ze swoimi problemami. – powiedział podczas otwarcia Grzegorz Karpiński.

Dotychczas najbliższy komisariat policji znajdował się w miejscowości Dobre oddalonej od Stanisławowa o ok. 10 km, co znacznie wydłużało czas reakcji Policji. Nowy obiekt, którego budowa rozpoczęła się w 2013 r. został wyposażony we wszystkie elementy wizualizacji zgodne z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Koszt budowy wyniósł 3 232 390 zł

Program standaryzacji komend i komisariatów

Program Standaryzacji komend powiatowych, miejskich, rejonowych i komisariatów na terenie całej Polski, jest jednym z  priorytetów rządu na najbliższe lata. Po raz pierwszy w historii polskiej Policji podjęte zostały tak kompleksowe działania.

Na realizację programu w latach 2013-2015 rząd przeznaczył miliard złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu państwa. Dzięki działaniom, podjętym w ramach Programu, możliwe jest m.in. zapewnienie wysokiej jakości warunków obsługi obywateli. Nowe obiekty są bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym. 

  • Nowy komisariat policji w Stanisławowie
  • Nowy komisariat policji w Stanisławowie
  • Nowy komisariat policji w Stanisławowie

Mapa serwisu