Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.11.2015

Minister Mariusz Błaszczak w programie "Jeden na jeden"

Na zdjęciu: minister Mariusz Błaszczak
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Minister Mariusz Błaszczak był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Jeden na Jeden”. Podczas rozmowy poruszone zostały m.in. kwestie objęcia obowiązków w resorcie. Szef MSWiA odniósł się również do sprawy przyjmowania przez Polskę uchodźców.

- Przejmowałem wczoraj urząd od minister Piotrowskiej. Rozmawialiśmy. Minister Piotrowska przedstawiła mi sprawy. Odbyło się to zgodnie z przyjętym obyczajem. To była rzeczowa rozmowa– zrelacjonował spotkanie z ustępującą szefową MSW minister Mariusz Błaszczak.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał, że jedną z najważniejszych spraw w resorcie, jest kwestia przyjmowania uchodźców oraz problem emigrantów z Bliskiego Wschodu. Wskazał, że „rząd Premier Beaty Szydło będzie się kierował bezpieczeństwem Polski i Polaków”. – Na żadne kompromisy, które by naruszały bezpieczeństwo Polski nie pójdziemy – dodał szef MSWiA.  

Minister Mariusz Błaszczak odniósł się również do wypowiedzi szefa Europarlamentu Martina Schulza oraz stanowiska Słowacji w kwestii przyjmowania uchodźców.

W dalszej części rozmowy Mariusz Błaszczak zapytany o zmiany w resorcie odpowiedział, że będą się one odbywały w sposób „spokojny i rozważny, w trosce o bezpieczeństwo państwa i obywateli”. – Zmiany będą, ale nie będą dyktowane tylko samą chęcią zmian. To będą zmiany, które nie zachwieją bezpieczeństwem Polski i Polaków – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Dodał, że wkrótce (w ciągu kilku dni) zostanie wydane rozporządzenie atrybucyjne regulujące kwestie Administracji. – Jest to ważne chociażby ze względu na zarządzanie kryzysowe – straż pożarna i wojewodowie podlegający pod dwóch ministrów to złe rozwiązanie przyjęte w 2011 roku – przyznał Mariusz Błaszczak.

Cała rozmowa dostępna na stronie: TVN24.pl

Mapa serwisu