Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.11.2015

Minister Mariusz Błaszczak: „Terroryzm jest faktem i trzeba z nim walczyć”

Minister Mariusz Błaszczak wystąpił w programie "Gość Wydarzeń". Podczas rozmowy poruszano tematy związane z  przyjęciem przez Polskę uchodźców oraz walką z terroryzmem.  

Szef resortu podczas rozmowy z dziennikarką Dorotą Gawryluk, odniósł się do kwestii pomocy Francji, którą zadeklarował Minister Obrony Narodowej.

- Chcemy być solidarni wobec tych, którzy są zaatakowani. Terroryzm jest faktem. Trzeba z nim walczyć. Ta walka powinna odbywać się poprzez działania służb specjalnych, działania policji, która będzie wychwytywała terrorystów, która będzie ich pozbawiała możliwości działania – powiedział minister Mariusz Błaszak.  

Minister Spraw Wewnetrznych i Administracji ponownie podkreślił, że w procesie przyjmowania uchodźców to bezpieczeństwo Polek i Polaków będzie najważniejsze.

- Jestem odpowiedzialnym człowiekiem i uważam, że bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie można pójść na jakiekolwiek kompromisy. Chodzi przecież o zdrowie i życie Polaków - powiedział Minister Mariusz Błaszczak. - Będziemy dokładnie sprawdzać. To sito będzie bardzo, bardzo gęste. Będziemy robić wszystko, żeby nie spowodować zagrożenia - dodał.

Szef resortu poinformował również, że kwestie bezpieczeństwa będzie poruszał podczas posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w piątek.

Minister Błaszczak w rozmowie na antenie Polsat News odniósł się również do bieżących wydarzeń -  skomentował decyzję Prezydenta RP o ułaskawieniu Koordynatora ds. Służb Specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Cała rozmowa dostępna na stronie Polsat News

Mapa serwisu