Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 20.11.2015

Minister M. Błaszczak na posiedzeniu Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

Na zdjęciu: minister Mariusz Błaszczak w Brukseli
fot. Łukasz Kobus/KobusArt

W Brukseli odbywa się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych i wymiaru sprawiedliwości UE. Posiedzenie zostało zwołane przez prezydencję luksemburską we współpracy z władzami Francji po atakach terrorystycznych w Paryżu. W spotkaniu bierze udział minister spraw wewnętrznych i administracji  Mariusz Błaszczak.

Tuż przed rozpoczęciem posiedzenia szef resortu spotkał się z dziennikarzami. Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że podczas dzisiejszego posiedzenia jedną z najważniejszych kwestii, będzie sprawa bezpieczeństwa granic zewnętrznych Unii Europejskiej, a więc i naszej granicy.

- Chcę bardzo mocno podkreślić, że ochrona granicy zewnętrznej Unii Europejskiej w wykonaniu polskich służb jest bardzo profesjonalna - powiedział szef resortu.

Na pytanie o wzmocnienie granic Minister wskazał, że będzie to oznaczało „dokładną kontrolę wobec tych, którzy nie są obywatelami UE”. -  Nie chodzi o wykluczenie kogokolwiek, ale o wzmocnienie bezpieczeństwa Polski i UE - dodał minister spraw wewnętrznych i administracji.

W odpowiedzi na pytanie o stanowisko Polski podczas posiedzenia w Brukseli minister wskazał: 

- Polska opowiada się za wzmocnieniem granic UE, a naszym głównym zadaniem, zarówno rządu Premier Beaty Szydło, jak ministra spraw wewnętrznych i administracji, jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom - podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

 

Mapa serwisu