Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 27.11.2015

Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył medale i awanse

Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP
fot. SGSP

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Podchorążego oraz 34. rocznicy strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej (WOSP). Uczczono również Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystościach wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński.

− Stojąc dzisiaj w tym miejscu, w innej rzeczywistości, nie można zapominać o tamtych wydarzeniach – ani o początku Powstania Listopadowego, ani o sprzeciwie wobec decyzji ówczesnych władz, wyrażonym strajkiem podchorążych. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku podchorążowie, a przyszli oficerowie, stanęli na wysokości zadania. Cechy, którymi powinni się wyróżniać to honor, prawość, męstwo, odpowiedzialność - powiedział  podczas uroczystości nadbryg. Ryszard Dąbrowa, Rektor-Komendant SGSP. Celebrowanie, przy okazji święta podchorążych, rocznic historycznych wydarzeń, ma przypominać kolejnym rocznikom adeptów uczelni o wadze prawdziwych wartości patriotycznych.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Podchorążego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej to także okazja do przyznania nagród za wzorową postawę i godne reprezentowanie uczelni. W trakcie uroczystości wręczone zostały medale oraz awanse na wyższy stopień służbowy w SGSP i  Komendzie Głównej PSP, odznaki "Wzorowy Podchorąży" i "Wzorowy Student", dyplomy za wkład pracy na rzecz Kompanii Reprezentacyjnej PSP oraz udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości wystąpił Chór Akademicki SGSP pod dyrekcją Edwarda Bogdana. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele MEN, kierownictwo KG PSP, przedstawiciele komitetu strajkowego z 1981 roku, duszpasterz akademicki studentów SGSP, kierownictwo SGSP oraz  przedstawiciele kadry Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

W przeddzień głównych uroczystości − 26 listopada br. w kościele im. św. Stanisława Kostki odbyła się msza święta w intencji Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Następnie  w asyście Kompanii Honorowej SGSP złożono wiązankę kwiatów na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i pod tablicą upamiętniającą wydarzenia strajkowe przed budynkiem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.


źródło: SGSP, MSW

  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #1
  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #2
  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #3
  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #4
  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #5
  • Na zdjęciu: wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystości z okazji Dnia Podchorążego/ fot. SGSP #6

Mapa serwisu