Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 23.12.2015

Minister M. Błaszczak w Polsat News: Ustawa antyterrorystyczna na początku przyszłego roku

Na zdjęciu: minister Mariusz Błaszczak w studio Polsat News
fot. Polsat News 

- Pracujemy nad ustawą antyterrorystyczną – będzie gotowa na początku przyszłego roku – powiedział minister Mariusz Błaszczak w Polsat News.

Szef MSWiA był gościem redaktor Beaty Lubeckiej w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. Minister Mariusz Błaszczak ocenił, że przekształcenie MSW w MSWiA jest właściwą decyzją.

- Doszło do scalenia ministerstw. W MSWiA zajmujemy się więc m.in. zarządzaniem kryzysowym na poziomie wojewódzkim. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Dotychczas Straż Pożarna była w MSW, a wojewodowie w MAiC – wyjaśnił minister Mariusz Błaszczak. Ocenił, że takie rozdzielenie w trudnych sytuacjach mogło wywoływać „spory kompetencyjne”.

Szef MSWiA zapytany został o prace nad przygotowywaną przez partnerów Międzyresortowego Zespołu ds. Zagrożeń Terrorystycznych ustawą antyterrorystyczną. Minister Mariusz Błaszczak wskazał, że ustawa doprecyzuje współdziałanie służb. – Zagrożenie terrorystyczne jest faktem. Pracujemy nad ustawą antyterorystyczną. Będzie gotowa na początku przyszłego roku – zapowiedział szef MSWiA. – Nie będziemy inwigilować Polaków w internecie – dodał.

W dalszej części rozmowy szef MSWiA odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych. Złożył również widzom życzenia spokojnych
i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. 

Cała rozmowa dostępna na stronie Polsat News

Mapa serwisu