Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 05.01.2016

Wiceminister Jarosław Zieliński na otwarciu komisariatu w Białymstoku

Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku

Na początku roku zostały otwarte dwa najnowocześniejsze obiekty policyjne w kraju. Jest to Komisariat Policji III w Białymstoku oraz Komenda Powiatowa w Skarżysku – Kamiennej. Obie inwestycje zrealizowano ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W otwarciu Komisariatu Policji w Białymstoku wziął udział Jarosław Zieliński, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowy Komisariat Policji III w Białymstoku to budynek o powierzchni blisko 1900 m kwadratowych, który znajduje się na działce o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniósł prawie 12 milionów złotych, a środki pochodziły z budżetu Skarbu Państwa w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Nowy komisariat jest funkcjonalny i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W komisariacie znajdują się m.in. ogólnodostępny punkt przyjęć interesantów, pokój przyjazny dzieciom, sala wykładowa o powierzchni 74,5 m2 oraz siłownia.

Obecny stan etatowy komisariatu to 47 etatów policyjnych oraz 5 etatów pracowniczych. Teren działania komisariatu rozciąga się na 5 białostockich osiedli: Starosielce, Antoniuk, Zielone Wzgórza, Leśna Dolina i Słoneczny Stok.

W otwarciu komisariatu wzięli udział m.in. Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; insp. Zbigniew Maj, Komendant Główny Policji; Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski; insp. Adam Petelski, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Natomiast nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej to przeszło 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i 3 obiekty usytuowane na działce o powierzchni 1,5 hektara. W skład nowe siedziby wchodzą trzy budynki: biurowo - administracyjny, szkoleniowo-garażowy oraz garażowo-gospodarczy.

Wszystkie pomieszczenia biurowe zostały wyposażone w nowy sprzęt elektroniczny i teleinformatyczny. Policjanci do swojej dyspozycji mają również siłownię wyposażoną m.in. w rowery treningowe i atlas do ćwiczeń. Ponadto funkcjonariusze mogą korzystać z 3-stanowiskowej, krytej strzelnicy.

Prace budowlane trwały 16 miesięcy i zakończyły się w listopadzie 2015 roku. Obecnie w nowej komendzie pracuje 160 funkcjonariuszy oraz 23 pracowników cywilnych.

W otwarciu komendy wziął udział m.in. mł. insp. Andrzej Szymczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji; insp. Rafał Kochańczyk Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach wspólnie ze swoimi zastępcami; nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Więcej informacji na temat nowych policyjnych obiektów znajduje się na stronach:

www.bialystok.policja.gov.pl

www.swietokrzyska.policja.gov.pl

www.policja.pl

 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku

 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #1
 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #2
 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #3
 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #4
 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #5
 • Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku / fot. http://www.podlaska.policja.gov.pl/ #6
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej

 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #1
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #2
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #3
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #4
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #5
 • Otwarcie nowej komendy w Skarżysku-Kamiennej / fot. Świętokrzyska Policja #6

Mapa serwisu