Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.01.2016

Uroczyste ślubowanie policjantów w Muzeum Katyńskim

Ślubowanie funkcjonariuszy

- Dzisiejsze ślubowanie to ważny moment na Waszej drodze zawodowej. Słowa roty stawiają przed Wami prawdziwe wyzwania. Pragnąc im sprostać niezbędna jest sprawność, znajomość przepisów prawa, doskonałe wyszkolenie, a przede wszystkim poświęcenie – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński do 160 policjantów służby kandydackiej, którzy składali dzisiaj ślubowanie w Muzeum Katyńskim.

Uroczystość odbyła się w wyjątkowym miejscu - muzeum dokumentującym zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939-1940 w sowieckich obozach i więzieniach. W bohaterskiej i tragicznej walce o wolność brali także udział funkcjonariusze przedwojennej Policji Państwowej. Pamiętając o ich oddanej służbie, nowo wstępujący w szeregi Policji, dali świadectwo szacunku dla dziejów i tradycji całej formacji.

Dzisiejsze ślubowanie to ważny moment na Waszej drodze zawodowej. Słowa roty stawiają przed Wami prawdziwe wyzwania. Pragnąc im sprostać niezbędna jest sprawność, znajomość przepisów prawa, doskonałe wyszkolenie, a przede wszystkim poświęcenie. Od tego zależeć będzie bezpieczeństwo obywateli i państwa. 

Jarosław Zieliński

Na początku uroczystości minister Jarosław Zieliński, dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał policjantów. Po odegraniu hymnu państwowego policjanci złożyli ślubowanie na sztandar powtarzając słowa roty za nadinsp. Michałem Domaradzkim, Komendantem Stołecznym Policji.

Po ślubowaniu do młodych policjantów z gratulacjami zwrócił się minister Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Dzisiejsze ślubowanie to ważny moment na Waszej drodze zawodowej. Słowa roty stawiają przed Wami prawdziwe wyzwania. Pragnąc im sprostać niezbędna jest sprawność, znajomość przepisów prawa, doskonałe wyszkolenie, a przede wszystkim poświęcenie. Od tego zależeć będzie bezpieczeństwo obywateli i państwa. Dlatego też Wasza służba ma szeroki wymiar i powinna być kojarzona z niesieniem ludziom pomocy. Bądźcie gotowi ich chronić. Życząc satysfakcji zawodowej zwracam się do Waszych rodzin, aby wspierały Was w trudnej służbie. Trzymajcie się! – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Gratulacje nowo przyjętym policjantom złożył również nadinsp. Cezary Popławski - Zastępca Komendanta Głównego Policji. - To wielki zaszczyt dla Was, aby złożyć ślubowanie w tak wyjątkowym miejscu. Życzę wam dobrych wyników po zakończeniu szkolenia i zasłużonych awansów już w czasie pełnienia służby.

Do policjantów zwrócił się także Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki: - Jesteście wyznaczeni do szczytnych celów, aby służyć państwu i poświęcać się nawet z narażeniem życia.

Podczas dzisiejszej uroczystości złożono wieniec w Epitafium Katyńskim przed tablicami z nazwiskami ofiar katyńskich. Spotkanie było również okazją do wyróżnienia przez Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniewa Wawera oraz Dyrektora Muzeum Katyńskiego Sławomira Frątczaka okolicznościowymi medalami osób zasłużonych w krzewieniu patriotyzmu przez wspieranie działań polskiego muzealnictwa wojskowego.

 • Ślubowanie funkcjonariuszy #1
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #2
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #3
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #4
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #5
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #6
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #7
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #8
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #9
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #10
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #11
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #12
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #13
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #14
 • Ślubowanie funkcjonariuszy #15

Mapa serwisu