Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 08.01.2016

Szef MSWiA w Polsat News: będziemy pomagać uchodźcom i chrześcijanom

Na zdjęciu: minister Mariusz Błaszczak
fot. Polsat News

Minister Mariusz Błaszczak był gościem redaktora Dariusza Ociepy w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. 

Szef MSWiA pytany o doniesienia, czy w KGP działała nieformalna grupa, która zajmowała się podsłuchiwaniem osób zamieszanych w tzw. aferę taśmową oraz dziennikarzy, odpowiedział że wciąż trwa audyt. Wskazał, że sprawa nie jest oczywista, a zebrane informacje muszą być rzetelne i sprawdzone. – Muszę opierać swoje sądy na twardych dowodach – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

W dalszej części rozmowy szef MSWiA poinformował, że Polska nie otrzymała jeszcze informacji od niemieckiego ministra spraw zagranicznych, czy wśród ofiar ataków na kobiety w Kolonii mogły być Polki.

Redaktor Dariusz Ociepa pytał także ministra Mariusza Błaszczaka, czy wydarzenia w Kolonii wpłyną znacząco na politykę wobec uchodźców i proces ich przyjmowania. Szef MSWiA wskazał, że liczby uchodźców zadeklarowane przez poprzedni rząd są „obowiązujące” i nie ma możliwości ich zmiany. – Gwarantuję, że będziemy pomagać uchodźcom i chrześcijanom – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA w trakcie rozmowy odniósł się również do bieżących wydarzeń politycznych. Ocenił m.in. zmiany w TVP oraz komentarze po spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbánem. 

Cała rozmowa dostępna na stronie Polsat News

Mapa serwisu