Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 14.01.2016

Insp. Helena Michalak nowym zastępcą komendanta głównego policji

 insp. Helena Michalak
fot. policja.pl

Insp. Helena Michalak została nowym zastępcą komendanta głównego policji. W KGP będzie odpowiadała za sprawy logistyczne. Akt powołania insp. Helenie Michalak wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, 14 stycznia 2016 roku powołał insp. Helenę Michalak na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Podczas uroczystości wprowadzenia w KGP obecni byli wiceminister Jarosław Zieliński, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oraz kierownictwo KGP.

- Insp. Helena Michalak doskonale zna sprawy logistyki i za to właśnie będzie w Komendzie Głównej Policji odpowiadała. To potężne wyzwanie, roczny budżet policji to prawie 9 miliardów złotych. Jestem przekonany, że doświadczenie Pani Komendant i spojrzenie na potrzeby policji oraz jej możliwości gwarantują, że będziemy w sposób spokojny patrzeć w przyszłość – powiedział wiceszef MSWiA.  

Sekretarz Stanu w MSWiA pogratulował Pani Komendant nominacji. Podkreślił, że „gospodarowanie środkami budżetu powinno być odpowiedzialne i roztropne”. – Wierzę, że nowo powołana dziś Pani Komendant tego dopilnuje – powiedział wiceminister Zieliński. 

 

Insp. Helena MichalakInsp. Helena Michalak urodziła się 10 stycznia 1969 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest magistrem finansów i bankowości - absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie logistyki w bezpieczeństwie kraju w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Szlify oficerskie zdobyła w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którą ukończyła w 2000 roku.

Od początku swojej kariery zawodowej związana była z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobywała i doskonaliła swoje umiejętności zawodowe pełniąc służbę m.in. w pionie zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i w Wydziale Finansów tej jednostki.

Od 2001 roku piastowała stanowiska kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim - w 2001 roku została Kierownikiem Sekcji I Wydziału Finansów, a następnie w 2002 roku Kierownikiem Sekcji ds. Budżetu i Wydatków Osobowych. Insp. Helena Michalak pełniła również funkcje naczelników: ds. finansowych, wydziału zaopatrzenia i inwestycji oraz wydziału gospodarki materiałowo-technicznej.

Od 2011 roku insp. Helena Michalak była Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #1
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #2
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #3
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #4
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #6
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #7
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #8
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #9
  • Na zdjęciu: powołanie insp. Heleny Michalak na zastępcę Komendanta Głównego Policji #5

Mapa serwisu