Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 16.01.2016

Rozpoczęły się ferie zimowe. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Konferencja na temat bezpieczeństwa podczas ferii

Rozpoczęły się ferie zimowe w pięciu województwach. – To czas, w którym powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – mówił na dzisiejszym briefingu minister Mariusz Błaszczak.

Dziś rozpoczęły się ferie zimowe w województwach małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przypomniał, że jeszcze przed wyjazdem możemy skontrolować stan autokaru, korzystając ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl. E-usługa pozwala w łatwy sposób potwierdzić przygotowanie autobusu do jazdy. Przewoźników z kolei mobilizuje do dbania o swoje pojazdy.  Minister podkreślił, że w każdym momencie możemy także wezwać patrol policji, który dokładnie sprawdzi stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

Podczas ferii zwiększy się liczba kontroli pojazdów przeprowadzanych przez Policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy. Insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji zaapelował do organizatorów wycieczek, aby współpracowali ze stacjami kontroli pojazdów. Przypomniał również, że zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym, kierowca autobusu może nakazać wszystkim pasażerom zapięcie pasów.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że podczas ferii funkcjonariusze będą patrolowali miejsca wypoczynku oraz zadbają o bezpieczeństwo na stokach.  Policjanci na stokach będą przede wszystkim sprawdzali, czy dzieci i młodzież używają kasków, a także będą zwracali uwagę na osoby nietrzeźwe.

Podinsp. Dorota Pater z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przypomniała, aby nie korzystać z „dzikich lodowisk”. – Apelujemy do rodziców, aby przestrzegali dzieci przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych stawach, jeziorach czy rzekach – podkreśliła Dorota Pater. 

  • Konferencja na temat bezpieczeństwa podczas ferii #3
  • Konferencja na temat bezpieczeństwa podczas ferii #4
  • Konferencja na temat bezpieczeństwa podczas ferii #5

Mapa serwisu